"Kombajn do zbierania kur po wioskach" w TCK
access_time 2007-01-22 19:03:53
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza 23 lutego do Piwnic na koncert jednej z najciekawszych polskich młodych grup gitarowych KOMBAJN DO ZBIERANIA KUR PO WIOSKACH.
Zespół, mający na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień na festiwalach rockowych oraz 2 albumy, podczas występu w Tarnowie promować będzie najnowszy krążek */"Lewa strona literki M"/*, który zbiera bardzo pochlebne recenzje krytyków muzycznych jak też samych odbiorców.

Organizm o tej nazwie powstał w 2001 roku na jednej z polskich, przykrytych śniegiem wiosek o nazwie Nowy Dworek. Założycielem zespołu był Tomasz Brażewicz-Dosiółko, a wraz z nim Marcin Zagański, Artur Mazur i Leszek Łątkowski. Rok później do grupy dołączył Paweł Koprowski.

Początkowo nie mieli wielkich planów. Celem była zamiana chemicznych doświadczeń, które wciągają do środka, na doznawanie rzeczywistości i opisywanie jej językiem nutek i literek oraz manipulowanie realnością i uelastycznianiem jej dźwiękami - literkami tak, by była jak najbardziej znośna i przyswajalna. Jeśli chodzi o inspiracje muzyczne i założenia w stosunku własnej muzyki, zawsze były one tak samo różne jak sami członkowie zespołu i nie ograniczały się do jednego nurtu. W dużej mierze tworzenie i granie uzależnione było i jest od stanów i emocji, w jakim znajduje się pięciu chłopców z dynamitu.

Nazwa, która stała się przyczyną milionów znaków zapytania, jest odzwierciedleniem maszyny do wymiany i zbierania uczuć, wrażeń, myśli oraz przetwarzaniem ich na swój własny język. Mechanizm ten pomaga w odkodowaniu własnego świata, buntując się jednocześnie przeciwko uniwersalnej dosłowności doznań każdego ludzika na tym świecie. Poprzez swą alogiczność ma uaktywniać uczucia i myśli nienazywalne i niedotykalne do tej pory przez Odbiorcę, a przede wszystkim wzbudzać cokolwiek, co posiada zabarwienie emocjonalne, a nie jest tylko automatyzacją codziennego odczuwania.

Początek koncertu o godz. 20.00. Bilety w cenie 12 zł (przedsprzedaż od 23.01) i 15 zł (w dniu koncert)
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A