Opóźnienia w dostarczaniu dowodów osobistych
access_time 2007-02-13 14:22:14
Urząd Miasta informuje, że ze względu na opóźnienia w druku, nie dotarły do Tarnowa dowody osobiste prawie pięciuset osób, które miały wyznaczony na ten tydzień termin ich odbioru.
- Pierwszy raz coś takiego się zdarzyło. W Centrum Personalizacji Dokumentów mają tak dużo wniosków całego kraju, że nie zdążyli na czas - mówi Robert Rogala, dyrektor wydziału spraw obywatelskich Urzędu Miasta Tarnowa. – Przepraszamy mieszkańców za tę niedogodność, ale zupełnie nie mamy wpływu na termin dostarczenia dokumentów z Warszawy.

W związku z zaistniałą sytuacją, wszystkie osoby, które w dniach od 12 do 16 lutego miały odebrać w UMT swoje nowe dowody osobiste, będą się musiały skontaktować z Urzędem, w celu ustalenia daty ich planowanego dostarczenia do miasta.

Ujawnia się przy tej okazji również zwłoka mieszkańców miasta, z obowiązkową wymianą dowodu osobistego. Do końca tego roku, tracą ważność wszystkie "stare" dowody osobiste, wydane do roku 2000 włącznie. Tymczasem w naszym mieście, obowiązku nie dopełniło 32 tysiące osób. Urzędnicy proszą, aby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę, dlatego, że podobne problemy na koniec roku mogą okazać się powszechne, a bez ważnego dokumentu, nie wszystkie sprawy uda nam się pomyślnie załatwić.

Telefon pod którym można potwierdzać odbiór swoich dokumentów:
014 688 26 17
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A