Zubilewicz w najcieplejszym mieście Polski
access_time 2007-03-22 08:28:08
21 i 22 marca telewizje TVN 24 i TVN METEO prezentują prognozy pogody z Tarnowa. Wizyta Tomasza Zubilewicza w Tarnowie stała się okazją nie tylko do przywitania wiosny w mieście uchodzącym za najcieplejsze w Polsce, ale i pretekstem do opowieści o Tarnowie, jego przeszłości, zabytkach, wybitnych postaciach związanych z miastem.

Przywitanie wiosny w Tarnowie, najcieplejszym polskim mieście, zaproponowali swoim widzom dziennikarze TVN 24 i TVN METEO. Zaimprowizowanym studiem telewizyjnym stał się tarnowski Rynek. Z jego płyty w dniu wczorajszym najsłynniejszy w kraju "pan od pogody", Tomasz Zubilewicz kilkakrotnie na żywo prezentował prognozę.

Spotkanie w Tarnowie stało się również okazją do opowieści o mieście, wybitnych postaciach z nim związanych, m.in. hetmanie Janie Tarnowskim i Janie Szczepaniku, interesujących epizodach z historii, jak choćby z roku 1918, gdy Tarnów jako pierwsze miasto, już 31 października ogłosił niepodległość i konieczność podporządkowania się tworzącym się dopiero polskim władzom, a także o współczesności miasta.

Dziś „studio telewizyjne” TVN zainstalowało się na ulicy Wałowej, skąd również transmitowano na żywo telewizyjne prognozy pogody.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A