Plany przebudowy, rozbudowy i modernizacji Tarnowskiego Teatru (relacja, zdjęcia i nagrania)
access_time 2007-03-31 16:29:46
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w foyer Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie odbyła się specjalna konferencja prasowa związana z planami remontowymi i wynikajacymi z tego, planami repertuarowymi.
konf1 W spotkaniu uczestniczyli Agnieszka Kawa - Dyrektor Wydziału Kultury UM, Wojciech Zoła - Wydział Inwestycji UM, Krzysztof Rymanowski - Prezes Instytutu Integracji Europejskiej oraz gospodarze konferencji, dyrektorzy Wojciech Markiewicz i Grażyna Nowak.

Jednym z punktów konferencji było zapoznanie z planami projektu przebudowy, rozbudowy i modernizacji teatru.

Dyrektor Markiewicz powiedział, że z ubiegłorocznego budżetu przeznaczono 300 tys. zł. na inwentaryzjację, sporządzenie dokumentacji możliwości wykonawczych. To, co dotąd zostało zrobione, przedstawił Wojciech Zoła jako przedstawiciel jednostki prowadzącej inwestycje:

Zakres prac:


lub->POBIERZ


Prace modernizacyjne na parterze i piętrze:


lub->POBIERZ


Wojciech Zoła udzielił również odpowiedzi na pytania o koszty inwerstycji.

Wojciech Zoła o kosztach:


lub->POBIERZ


Konsekwencją planowanych inwestycji będą plany pracy zespołu w sezonie 2007/2008 związane z funkcjonowaniem teatru w czasie przebudowy. Dyrektor przedstawił zarys projektu na ten okres. W swojej wypowiedzi podkreślił, że zespół, teatr zachowają swoje funkcje, a w czasie remontu będzie funkcjonował równolegle wraz z przeprowadzanymi pracami.

Wojciech Markiewicz o projekcie pracy teatru na czas przebudowy:


lub->POBIERZ


Kolejnym punktem konferencji było poinformowanie mediów, a tym samym mieszkańców Tarnowa, o podjętych przez teatr działaniach w kierunku ruchomienia ważnej dla instytucji formy wymiany spektakli z zaprzyjaźnionymi teatrami. W związku z tym odbyła się podróż na Ukrainę z listem intencyjnym prezydenta Ryszarda Ścigały. Dyrektor Markiewicz podkreślił, że bardzo była pomocna również współpraca z Instytutem Integracji Europejskiej w osobie Krzysztofa Rymanowskiego. Podróż trwała trzy dni, podpisane zostały wstępne porozumienia z teatrami. Szczegółowe informacje na ten temat przekazała wicedyrektor Grażyna Nowak.

Grażyna Nowak o współpracy z przedstawicielem Instytutu Integracji Europejskiej


lub->POBIERZ


Plany Tarnowskiego Teatru na jesień 2007


lub->POBIERZ


Jedną z propozycji repertuarowych przedstawił dyrektor.

Wojciech Markiewicz o sztuce Janusza Głowackiego - "Ech raz, jeszcze raz.."


lub->POBIERZ


Na zakończenie konferencji dyrektor Markiewicz poinformował o kwietniowej premierze "Pieśni miłości i nienawiści" w reżyserii Sławomira Gaudyna.W spektaklu usłyszymy znane utwory Leonarda Cohena. Wspomniał również o projekcie związanym z Rokiem Wyspiańskiego. Nasz teatr zgłosił "Studium o Hamlecie" Wyspiańskiego jako utwór przygotowywany do realizacji scenicznej.

Założenia projektu


lub->POBIERZ


Cieszy fakt otwartości dyrektora Markiewicza, który chce, aby mieszkańcy naszego miasta nie byli pozbawieni dostępu do sztuki w czasie remontów, pragnie, by teatr nadal współtworzył klimat miasta, mimo ograniczeń wynikających z podjętych prac. Mamy nadzieję, że wszystkie założone projekty zostaną zrealizowane, zaplanowane prace będą przebiegać sprawnie, a ich efekty będą cieszyć nie tylko dyrektora, ale i wszystkich mieszkańców.

tekst i nagrania: Michał Stańczyk
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A