"Droga miłości bywa drogą krzyża" - Diecezjalne Spotkanie Młodzieży.
access_time 2007-04-01 15:29:51
Tłumy tarnowian przybyły na Plac Katedralny, aby uczestniczyć w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta.
dr1Przybyli nie tylko ludzie młodzi na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży odbywające się tradycyjnie w Niedzielę Palmową, ale i całe rodziny. Wszyscy wczuli się w wyjątkowy nastrój dzisiejszego spotkania. Połączone ono było z obchodami drugiej rocznicy śmierci Papieża Polaka, Jana Pawła II.

Niedzielny dzień młodych nawiązywał do Orędzia wydanego na XXII ŚDM przez Benedykta XVI "Miłość jest jedyną siłą zdolną zmienić serce człowieka i całą ludzkość". Droga miłości nie jest łatwa, bywa również drogą krzyża.

Zgromadzeni na Placu Katedralnym diecezjanie wyruszyli spod Bazyliki i ulicami: Lwowska, Wałowa, Słoneczna, Jana Pawła II przeszli do kościoła pw. bł. Karoliny. Twarze uczestników promieniały szczęściem. W tym poczuciu wspólnoty z innymi, z powagą i skupieniem przeżywali kolejne stacje Drogi Krzyżowej, która przywoływała wspomnienie Jana Pawła II i jego drogi życia, pełnej bólu i cierpienia, a jednak odznaczającej się pokorą i miłością do Boga, świata i człowieka.

Po dotarciu do kościoła pw. bł. Karoliny odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Wiktora Skworca. Było to wyjątkowe spotkanie. Dostarczyło jego uczestnikom wielu wzruszeń, skłoniło do refleksji na temat sensu życia. Wielu z nich zrozumiało, że nasze codzienne cierpienia zbliżają nas do Pana.

tekst: Michał Stańczyk
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl %%br%%
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A