Turów górą
access_time 2006-11-27 13:00:15
BOT Turów Zgorzelec wygrał z tarnowską Unią niedzielne spotkanie koszykówki mężczyzn. Pomimo 16-punktowej przegranej, tarnowianie mogą być zadowoleni ze swojej postawy. Zwłaszcza w pierwszej połowie meczu.
Kolejne to już spotkanie, kiedy kibicom Jaskółek przychodzi oglądać wynik niekorzystny dla ich drużyny. Jednak tym razem nie była to połajanka, jaką niejednokrotnie widzieliśmy w tym sezonie. Goście zaprezentowali dobry poziom, wiele ambicji i chęci walki. Wystarczyło tylko do końca pierwszej połowy. Później koncertowo mecz zagrali zawodnicy BOT, wygrywając spotkanie 69:53 (9:13, 15:15, 20:14, 25:11).

Klęska tarnowskich zawodników rozpoczęła się tak na prawdę od kwarty 4, kiedy to Unia straciła kilka cennych punktów. Wg komentarzy Ryszarda Żmudy, źle zrealizowane zostały również przedmeczowe plany obrony. Nie zmienia to jednak faktu, że Unia była równorzędnym przeciwnikiem przez przeważającą część spotkania. Dzięki takiej postawie w meczu z 3 drużyną tabeli, można być optymistycznie nastawionym do dalszych rozgrywek.

Najlepiej mecz wyszedł Serbowi. Vladimir Colić zdobył 12 oczek. Nieco słabiej punktowali Toree Morris (9 pkt), Sani Abu (8 pkt) i Wojciech Majchrzak (7 pkt). W drużynie gospodarzy rewelacyjnie spisał się Andres Rodriguez. Amerykański rozgrywający rzucił 19 punktów.

Unia po tym spotkaniu zajmuje 12 miejsce w tabeli, wyprzedzając Polonię SPEC Warszawa i AZS Koszalin, który nie wygrał jeszcze ani jednego meczu. Dzisiaj o 18 rozpocznie się ostatnie spotkanie tej kolejki rozgrywek. Polonia na wyjeździe będzie walczyła z Bergsonem Śląsk Wrocław. Po tym spotkaniu Unia najprawdopodobniej zostanie zdegradowana o jeszcze jedno miejsce w ligowej tabeli. Jaskółki nadal legitymują się najgorszym stosunkiem punktów rzuconych do straconych. Lepszy jest nawet AZS Koszalin.

Dokładne informacje na temat ligowej układu dostępne są jak zwykle w serwisie sportowym TNP, pod TYM ADRESEM