NATURAL MYSTIC – koncert muzyki reggae - KONKURS
access_time 2007-05-04 08:12:47
Tych którzy postanowili zostać w Tarnowie w pierwszy majowy weekend serdecznie zapraszamy na koncert sosnowieckiej grupy NATURAL MYSTIC który odbędzie się 4 maja w Piwnicach TCK. Zespół wykonuje energetyczną odmianę muzyki reggae.

NATURAL MYSTIC powstał w 2001r. Początki to skład pięcio osobowy: KAMILA DZIÓB -voc, MICHAŁ MAŚLAK -voc, BARTOSZ PAPAJ -drum, ARTUR RUMUŃSKI -git, RAFAŁ MICIŃSKI -bass. Zespół inspirował się pierwotnie muzyką root`s reggae, ragga i ethnic. Ciepły klimat reggae i energetyzujące publiczność koncerty sprawiły, że zespół szybko stał się rozpoznawalny na lokalnej scenie muzycznej.

Pod koniec czerwca 2002r. odeszli KAMILA i ARTUR. Zachwiało to równowagą zespołu lecz nie na długo. Na przełomie lipca i sierpnia 2002r. Natural Mystic w składzie 3 osobowym nagrał płytę demo, na której znalazły się utwory: Darkness & Coffeine, Ocean, Jah People i Stopione słońce. Wkrótce też zespół powiększył się o nowych muzyków i ze zdwojoną energią rozpoczął działalność koncertową. Oprócz kilkudziesięciu mniejszych koncertów, wziął udział w największych w kraju festiwalach muzyki reggae (Winter Reggae Festival  2002, AFRYKA REGGAE FESTIVAL 2003, REGAŁOWISKO Bielawa 2003, Winter Reggae Festival 2003, REGAŁOWISKO Bielawa 2004).

Zanim ustalił się obecny skład Natural Mystic, zmieniał się on kilkakrotnie. Muzycy przychodzili, odchodzili, na ich miejsce przychodzili nowi, ci czasem znów odchodzili. Tu też warto wspomnieć o wspaniałych ludziach takich jak ANIA, ARTUR SZCZEPANEK czy PAWEŁ PELCZAR. Nie przeszkadzało to jednak procesowi twórczemu. Razem ze składem zespół zmieniał też swe oblicze. Zmieniała się treść i forma twórczości, nie zmieniła się jednak fascynacja muzyką, pojedynczym dźwiękiem, który niejednokrotnie wydobyty z któregoś z instrumentów stawał się początkiem opowieści... Wspólne muzykowanie, improwizacje, celebrowanie czystego dźwięku, czasem przekształcanie go w dziwny, szaleńczy jazgot - to właśnie jest Natural Mystic, czyli:

Michał - vocal, delaye
Gabi - vocale, chórki, przeszkadzaje, djembe
Goły - gitary, vocale
Rafał - bass, vocale
Marian - klawisze, vocale
Fazi - gitary, vocale
Lichy - perkusja i... a jakże - vocale!
Janek - trąbka, vocale
Adrian - LiveMIXy, przestrzenie, efekty

Koncertem w Tarnowie zespół promować będzie materiał ze swojej debiutanckiej płyty Natural Mystic "Quasi-milieu" (premiera - 23 III 2007). Początek o godzinie 20.00.
Bilety w cenie 10 zł. do nabycia w Biurze Obsługi TCK - Rynek 5 w godz. 08.00 - 18.00.

Na naszych internautów czeka jedno podwójne zaproszenie. Zostanie ono przyznane jednej z osób, które dziś, do godziny 13:00 wyślą na adres redakcja(małpa)tarnow.net.pl wiadomość zatytułowaną REGGAE, zawierającą imię, nazwisko oraz numer telefonu nadawcy.

Komentarze...