Weekend w tarnowskim Teatrze
access_time 2007-04-27 08:48:41
Tarnowianie pozostający podczas długiego weekendu w naszym mieście będą mogli skorzystać z zaproponowanej przez Teatr im. L. Solskiego oferty kulturalnej. Składają się na nią spektakl pt. "Moralność Pani Dulskiej" oraz obchody Święta Konstytucji 3 Maja.

W piątek - 27. i niedzielę - 29. kwietnia br. o godz. 18. zapraszamy Państwa na cieszący się dużym powodzeniem publiczności spektakl Gabrieli Zapolskiej “MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ”. Przedstawienie przygotował zespół znakomitych twórców: scenariusza i reżyseria Krzysztofa Miklaszewskiego – autora filmów dokumentalnych, dziennikarz, scenografia i kostiumy Małgorzaty Czerwieńskiej na stałe przebywającej w Londynie, muzykę skomponował Tadeusz Woźniak – znany kompozytor i autor piosenek twórca kultowej piosenki “Zegarmistrz światła “, ruch sceniczny znamienita choreograf Zofia Rudnicka.

O spektaklu mówi reżyser:

Na scenie zobaczycie Państwo przekrój starej, dzisiaj odremontowanej w nuworyszowskim stylu , kamienicy tarnowskiej. Poprzez to “przecięcie" otwiera się szansa jednoczesnego “podglądania" toczącego się w niej codziennego życia. W dwupiętrowej kamieniczce tarnowskiego Rynku Piętro I - to Piętro Właścicieli z sypialnią małżeńską Anieli i Felicjana Dulskich ,salonem rodzinnym, pokoikiem dziewcząt, pokojem -sypialnią Zbyszka Dulskiego, kuchnią, łazienką i toaletą. Na parterze - dozorcówka, 2 pokojowa służbówka dla personelu Dulskich (Kucharki i Hanki) oraz mieszkanko Lokatorki i jej Męża. Wreszcie: Piętro II - to mieszkanie krakowskiego Radcy i "warsztat pracy" Kokoty. Nad Piętrem II - strych do suszenia bielizny i wydzielona na mansardzie pracownia Malarza. Taka konstrukcja sceny i - wynikający z niej “proceder nieus­tannego podglądactwa" - wymusza symultaniczność całej akcji. Oznacza to, że podobnie jak w najbardziej naturalistycznym z naturalistycznych telewizyjnym show “Big Brothera", bohaterowie po prostu mieszkają przez kilka “teatralnych dni" w swoich “klatkach" i każdy widz - przez cały czas trwania przedstawienia - ma do nich nieustanny "dostęp wizualny". Znaczy to po prostu ,że aktorzy cały czas są na scenie i każdy z nich realizuje “swój własny scenariusz przeżywania dnia i nocy". Wszystkim przywołanym miejscom akcji, odpowiada cała plejada postaci zamieszkujących kamienicę Dulskich.

Ceny biletów na spektakl:
25- zł normalny, 20- zł ulgowy, Uniwersytet Trzeciego Wieku – 15-zł, obowiązuje również Karnet “Młoda Melpomena”.
Kasa czynna w piątek 27 kwietnia w godz. 8 – 18,30 i w niedzielę w godz. 16 – 18,30.

W dniu 3. maja o godz. 16. na dużej scenie Teatru odbędzie się “Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej” organizowany już po raz ósmy przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne “Sokół - Świat Pracy” w Tarnowie. Honorowym patronatem objęli imprezę Ksiądz Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc, Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała i Przewodniczący Rady Miasta Ryszard Żądło. Wstęp wolny.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A