Tomek Lipiński w Piwnicach TCK - KONKURS!!
access_time 2007-05-10 10:44:47
"Widziałem domy o milionach okien, a w każdym oknie czaił się ból. Widziałem twarze, miliony twarzy, miliony masek do milionów ról". Jeśli te słowa z czymś się wam kojarzą, znaczy to, że pamiętacie złote czasy polskiego rocka. Jeden z jego najwybitniejszych przedstwicieli - Tomek Lipiński, wystąpi w piątek w Tarnowie.

11 maja o godzinie 19.00 zapraszamy do Piwnic TCK na solowy koncert legendy polskiej muzyki rockowej TOMKA LIPIŃSKIEGO.
Na występ z towarzyszeniem gitary akustycznej i harmonijki ustnej składają się największe przeboje TILTu i BRYGADY KRYZYS oraz piosenki filmowe i te z jedynej dotychczas solowej płyty. Koncert będzie wspaniałą okazją do bardzo bliskiego kontaktu z Artystą, którego łatwiej usłyszeć i obejrzeć na klubowych scenach niż w mass-mediach.

Tomek Lipiński - autor piosenek i kompozytor, gitarzysta i wokalista. W 1979 roku założył swój pierwszy zespół rockowy - TILT. Dwa lata później stworzył z Robertem Brylewskim BRYGADĘ KRYZYS. Oba zespoły pojawiały się i znikały, odradzając znów i zmieniając skład, a Brygada Kryzys wciąż koncertuje. Od 1984 roku Tomek występuje także jako solista, regularnie dając recitale w klubach i salach koncertowych całej Polski, a ostatnio także Wlk. Brytanii.

Tworzył także muzykę teatralną i filmową (m.in. do filmów Władysława Pasikowskiego), współpracował z różnymi artystami i zespołami, w tym z Izraelem, Fotoness, raperami Vieniem i Pelem czy z Piotrem Banachem. Jest autorem wielu popularnych piosenek, takich jak "Centrala", "Mówię ci że", "Jeszcze będzie przepięknie", "To co czujesz to co wiesz", nagrywanych także przez innych wykonawców jak Hey, T.Love czy Indios Bravos.

W życiu podejmował rozmaite wyzwania - był producentem i twórcą programów telewizyjnych, dyrektorem w międzynarodowej firmie fonograficznej, projektantem graficznym... Urodzony i wychowany w Warszawie, mieszkał także w  Sopocie i Krakowie.

Bilety w cenie 15 zł. do nabycia w Biurze Obsługi TCK – Rynek 5 w godz. 08.00 – 18.00 (od poniedziałku do piątku). DLA NASZYCH INTERNAUTÓW MAMY PODWÓJNE ZAPROSZENIE. Może wygrać je osoba, która do 12:00 w piątek nadeśle e-maila na adres redakcja(małpa)tarnow.net.pl zawierającego imię, nazwisko i numer telefonu nadawcy. Pytanie konkursowe brzmi: Jaki tytuł nosi ostatnia, wydana w 2002 roku płyta Tilt?

Komentarze...