Dopłaty dla rolników do 15 maja
access_time 2007-05-09 17:15:39
W najbliższy wtorek, 15 maja, mija pierwszy termin przyjmowania przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosków o dopłaty bezpośrednie za rok 2007. Rolnicy, którzy zostawili oddanie wniosków na ostatnią chwilę, natrafią na pewne ułatwienia.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zazwyczaj przyjmująca interesantów w najbliższych dniach wydłuży czas urzędowania. Ma to oczywiście związek z nieubłaganie zbliżającym się terminem oddawania rolniczych wniosków o bezpośrednie dopłaty. Agencja, przyjmująca zazwyczaj od 7:30 do 18:00, od soboty do wtorku włącznie będzie dłużej otwarta.

Rolnicy, którzy zdecydują się oddać swoje wnioski w sobotę, mogą zgłosić się na ul. Lwowską 72-96c w godzinach od 8:00 do 20:00. Po niedzielnej przerwie przyjmowanie dokumentów ruszy pełną parą. W poniedziałek, 14 maja, biuro Agencji będzie czynne od 6:00 do 22:00, a we wtorek, który będzie ostatnim dniem zaplanowanego terminu od 6:00 do 24:00. Punkty przyjmowania wniosków o dopłaty bezpośrednie zostały też uruchomione w każdej gminie.

Do tej pory złożono około 9 tysięcy wniosków, ale można się spodziewać napływu następnych 7 tysięcy w ostatnich dniach. Wnioski można również wysyłać pocztą. Ci, którzy nie zdążą złożyć swoich dokumentów do 15 maja, mogą zrobić to jeszcze przez kolejne 25 dni, a więc do 9 czerwca. Każdy roboczy dzień zwłoki oznacza jednak utratę jednago procenta z przyznanej sumy.

Tegoroczną nowością są dopłaty do uprawy roślin energetycznych. Wnioski o tego typu dofinansowanie składa się na tych samych formularzach, które obowiązują przy dopłatach bezpośrednich. Warunkiem otzrymania tego typu dopłaty jest podpisanie umowy z firmą przetwarzającą surową roślinę energetyczną na gotowy składnik mieszanki. Jak mówi jednak Małgorzata Kura, Kierownik Biura Powiatowego Tarnowskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, do dnia dzisiejszego żaden wniosek o takie dofinansowanie nie wpłynął.

Małgorzata Kura, Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tarnowie :


lub->POBIERZWypłaty przyznanych należności będą się odbywać od 1 grudnia 2007 r. a 30 czerwca 2008 r.

Tekst: Tomasz Budzik

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A