Tosca Pucciniego w międzynarodowej obsadzie!
access_time 2007-05-11 10:55:31
Na pełną pasji i ekspresji realizację Toski Giacomo Pucciniego zaprasza Opera Krakowska w dniach 20 i 21 maja br. Spektakl obędzie się na scenie w gmachu Teatru im. J. Słowackiego o godz. 18.30.

W spektaklach wystąpią zaproszeni goście partii Toski: Łucja Zarzycka (21.05.), Lada Menshenina (20.05.), w partii Hrabiego Scarpi Vladimir Vjurov (21.05.), w partii Cavaradossiego Tomasz Kuk (21.05.).

Łucja Zarzycka (sopran dramatyczny) – absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Jasińskiej-Buszewicz oraz Wyższej Szkoły Muzycznej w Dreźnie. Brała udział w wielu prestiżowych kursach mistrzowskich m.in. u Teresy Żylis-Gara, Aldo Baldina, Brigitte Fassbender. W 1995 roku jeszcze jako studentka została zaangażowana do Drezdeńskiej Semperoper. Od 2000 roku współpracuje z wybitnym pedagogiem Neilem Semer. Obecnie występuje gościnnie w wielu niemieckich teatrach operowych odnosząc sukcesy w takich partiach jak: Abigaile (Nabucco), Lenora (Moc przeznaczenia), tytułowej partii Toski. Krakowska inscenizacja będzie scenicznym debiutem śpiewaczki w Polsce.

Lada Menshenina (sopran) – absolwentka moskiewskiej Akademii Muzycznej. Debiutowała partią Violetty w operze Traviata na scenie Opery Bałtyckiej. W jej repertuarze znajdują się dzieła Verdiego (Traviata–Violetta, Rigoletto–Gilda, Ernani–Elvira), Donizettiego (Łucja z Lammermoor–Łucja), Belliniego (Norma), Mozarta (Uprowadzenie z seraju – Konstancja), Czajkowskiego (Eugeniusz Oniegin – Tatjana).

Vladimir Vjurov (baryton) – absolwent szkoły muzycznej w klasie fortepianu, Konserwatorium Muzycznego w St. Petersburgu. Dyplom w klasie Kurta Molla w Kolonii (Niemcy). Debiutował partią Figara w Weselu Figara. W swoim repertuarze ma ponad 40 partii operowych m.in.: Germonta (Traviata), tytułową partię w operze Rigoletto, Marcella (Cyganeria), Scarpi (Tosca), Oniegina (Eugeniusz Oniegin), Escamilia (Carmen), Tarquiniusza (Gwałt na Lukrecji).

Pełna namiętności historia śpiewaczki Toski i malarza Cavaradossiego, którzy stają się ofiarami gry prowadzonej przez szefa tajnej policji – Scarpię. Za udzielenie pomocy zbiegłemu więźniowi politycznemu Cavaradossi sam zostaje schwytany i skazany na śmierć. Ceną za jego życie ma być ukochana malarza, Tosca... Opowieść o wielkiej miłości uwięzionej w pułapce polityki, w którą wplecione zostały jedne z najpiękniejszych arii Pucciniego: Recondita armonia i E lucevan le stelle.

REALIZATORZY:
Reżyseria - Laco Adamik
Kierownictwo muzyczne - Andrzej Straszyński
Dyrygent – Piotr Sułkowski
Scenografia - Barbara Kędzierska
Przygotowanie Chóru Opery Krakowskiej – Marek Kluza
Przygotowanie Chóru Chłopięcego Filharmonii Krakowskiej - Lidia Matynian

KASA BILETOWA
pl. św. Ducha 1
tel.: (0 12) 421 16 30
mail: kasa.opera@neostrada.pl
bilety: 27-100 zł

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A