Juwenalia - Tarnów 2007
access_time 2007-05-13 08:57:18
W ostatnich dniach studenci pokazali swoją aktywność i chęć do zabawy. W programie Juwenaliów znalazło się wiele atrakcyjnych pozycji: dyskoteki, koncerty, gry i zbawy sportowe, nie tylko dla studentów, ale i mieszkańców miasta.
fotoJuż od piątkowego wieczoru studenci bawili się w dyskotekach w rytmach muzyki lat 70, 80, 90-tych. W sobotę zaproponowano wspólną zabawę na stadionie KS. Błękitni podczas Pikniku Studenckiego. Już o 10:00 rozegrano turniej koszykówki ulicznej. Zawodnicy wykazali się niezwykłą wolą walki, a przy tym dopisywały im humory (co widać było m.in. po nazwach zespołów, np. Czarodziejki z księżyca). Nie liczył się wynik spotkania, lecz dobra zabawa.

Popołudnie można było spędzić przy muzyce rockowej. Cykl koncertów rozpoczął zespół Komarańcze, grający na scenie od 2005 roku i związany z Centrum Kultury w Żabnie. Czas umilała również grupa The Way, która początkowo w swojej historii grała covery takich zespołów jak Metallica, Guns`n`Roses aktualnie komponuje własne kawałki. Melodyjny pop-rock często okraszany tekstami zagrali członkowie zespołu Czuband. Aby zebraną publiczość rozgrzać do czerwnoności na scenie pojawili się członkowie wrocławskiego band'u Prowizorka. Muzykę, jaką tworzą, można zaliczyć do gatunku szeroko pojmowanego rocka. Z utworów wyodrębnić można elementy rocka lat 90-tych, współczesnego ciężkiego hard-rocka oraz metalu, funk, jazzu.

Gwiazdą studenckiego pikniku był zespół Łzy - jest jednym z najczęściej koncertujących zespołów w Polsce, z równym powodzeniem występował w USA i Kanadzie. Istnieje od 1996 roku i jest jedną z czołowych formacji pop-rockowych w naszym kraju. Na stadionie KS. Błękitni artyści zaśpiewali m.in. swoje największe przeboje "Agnieszka" oraz "Narcyz". Był to niezwykle dynamiczny koncert, gra świateł i cieni dostarczała wielu wrażeń wzrokowych widowni, tajemniczości dodawał snujący się dym. Publiczność reagowała żywiołowo, tańczyła, oklaskiwała i śpiewała znane im doskonale teksty piosenek. W czasie koncertu wolontariusze przeprowadzili akcję charytatywną na rzecz Eweliny.

tekst: Michał Stańczyk
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...