Muzyczne emocje, fantazje i tęsknoty
access_time 2007-05-13 08:57:08
Na dużej scenie Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie gościł Teatr Ateneum z Warszawy ze spektaklem muzycznym "Ech raz, jeszcze raz... czyli taniec z pamięcią."
fotoTego spektaklu nie trzeba było rekomendować, opieka literacka - Janusz Głowacki, opieka artystyczna - Gustaw Holoubek i pełna wdzięku Olena Leonenko gwarantowali niezapomniane wrażenia i wysoki poziom artystyczny przedstawienia. "Sztuka jest muzycznym katalogiem wspomnień pełnym życzliwego humoru i zrozumienia dla ludzkich marzeń i słabości" - możemy przeczytać na internetowej stronie Teatru Ateneum.

Spektakl jest podróżą sentymentalną do kraju lat dzieciństwa. Pieśniarka przenosi się do Kijowa, na podwórko swego dzieciństwa. To właśnie tam zetknęła się z różnymi nacjami: Rosjanami, Ukraińcami, Żydami, Gruzinami oraz muzyką charakterystyczną dla każdej z tych grup. W przedstawieniu mogliśmy wysłuchać rosyjskie romanse, podwórkowe tanga, ukraińskie piosenki i pieśni żydowskie. Wśród nich pojawiły się znane tarnowskiej publiczności utwory Wysockiego, Okudżawy, Bernesa.

W scenografii spektaklu wykorzystano zdjęcie autorstwa ojca artystki które stanowiło tło występu artystki, co tworzyło klimat lat dzieciństwa Leony. Wypełniona po brzegi widownia może świadczyć o dużym zainteresowaniu przedstawieniem.

tekst: Michał Stańczyk
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...