Nowe parkingi dla tarnowskich kierowców
access_time 2007-05-15 15:54:38
Do końca bieżącego roku na terenie Tarnowa powstanie około 400 miejsc parkingowych, zapewniał na dzisiejszej konferencji Prezydent Miasta.

Ponad półtora miliona złotych - o taką kwotę uszczuplona zostanie w tym roku miejska kasa w związku z realizacją "Programu budowy i modernizacji miejsc parkingowych na terenie miasta Tarnowa". Zgodnie z tymi zamierzeniami, w ciągu czterech najbliższych lat w Tarnowie będzie ogło zaaparkować około 2,5 tysiąca samochodów więcej. Sześćset z tych miejsc zlokalizowanych będzie w ścisłym centrum miasta.

Brak miejsc parkingowych odczuwalny jest nie od dziś, szczególnie zaś doskwiera kierującym w ostatnich latach. W związku ze sprowadzaniem aut zza zachodniej granicy, od 2005 roku w Tarnowie rocznie przybywa okołó dwóch tysięcy pojazdów. W wąskim centrum miasta znalezienie miejsca do zaparkowania jest niejednokrotnie sztuką. Program budowy parkingów, za realizację którego odpowiadał będzie zastępca prezydenta, Henryk Słomka-Narożański, może okazać się zbawienny.

Obecnie nasze miasto dysponuje 1660 płatnymi miejscami parkingowymi, wyznaczonymi w centrum. Liczba ta zostanie w tym roku powiększona o 75. Trzydzieści miejsc powstanie przy Placu Sprawiedliwości, pozostałe powstaną poprzez modernizację już istniejących parkingów przy Placu Boahterów Getta i ulicy Kopernika.

W przyszłym roku mieszkańcy moą spodziewać się powstania nowych parkingów przy ulicy Westwalewicza, Waryńskiego, Placu Sienkiewicza, Chopina, Krakowskiej, a także przy placu Bema i ulicy Łaziennej.
Na rok 2009 zaplanowana jest budowa parkingów przy ul. Piłsudskiego, Bernardyńskiej, Łaziennej oraz Cichej, a już rok później przy Placu Morawskiego, Klasztornej, Dębowej, Brodzińskiego, Bema, Szerokiej i Lwowskiej.

Ponad dwa tysiące miejsc powstanie w latach 2007 - 2010 przy największych tarnowskich osiedlach. W tym roku największy z tych parkingów zostanie oddany do użytku przy ulicy Westerplatte i będzie mieścił około stu pojazdów. Powody do zadowolenia będą mieli też posiadacze pojazdów mieszkający przy Bitwy pod Monte Cassino, Bitwy pod Studziankami oraz na Osiedlu Legionów. Kilka miejsc parkingowych powstanie też przy ulicach Pułaskiego, Szczepanika i Lwowskiej. Łącznie powstanie tam 330 miejsc parkingowych.

Harmonogram budowy miejsc parkingowych poza Strefą Płatnego Parkowania opracowany został do roku 2015.

O budowie nowych parkingów mówią Ryszard Ścigała i Henryk Słomka-Narożański:


lub->POBIERZTekst: Tomasz Budzik
Fot.: Tomasz Budzik

Komentarze...