Kolejna część "Opowieści zza murów miasta"
access_time 2007-05-16 15:23:06
Już jutro będzie można - słuchając wykładu w namacalny wręcz sposób przybliżającego historyczne losy Tarnowa - przenieść się w odległe czasy. Wystarczy usiąść w przyciemnionym wnętrzu kawiarni Alchemik i dać ponieść się wyobraźni.

"Wjazd do Tarnowa Wielkiego, otoczonego wałami obronnymi odbywał się przez mostek na Trosinie czyli Wątoku, w miejscu, gdzie dziś mamy most betonowy. Wewnątrz grodziska biegła obwodowa ulica – dzisiejsza NMP, Wielkie Schody, potem przez rynek i Plac Katedralny, łącząc się z obecną ul. Św. Anny..." - Kawiarnia Alchemik zaprasza w dniu 17 maja o godz. 19:00 na kolejne spotkanie z cyklu „Opowieści zza murów miasta”.

Tematami kolejnych wykładów z cyklu "Opowieści..." będą: "Zabudowa Starego Miasta" (cz.2) oraz "Mury obronne Tarnowa". Wykłady prowadzi Marek Trusz, konserwator zabytków, badacz tarnowskich kamienic i architektury, współautor cyklu "Tarnów. Wielki Przewodnik", "Przewodnika po tarnowskim Starym Cmentarzu”, „Studium urbanistyczno-historycznego Tarnowa", członek Komisji Historyczno-Konserwatorskiej Starego Cmentarza”.

Wstęp wolny. Kawiarnia Alchemik, ul. Żydowska 20, 17 maja godz. 19:00

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A