Zbiórka odpadów wielkogabarytowych potrwa jeszcze dwa tygodnie
access_time 2007-05-16 15:55:26
Do poniedziałku 14 maja zebrano na terenie Tarnowa 53 tony odpadów wielkogabarytowych. Zbiórka rozpoczęta 8 maja i potrwa do 1 czerwca. Jej organizatorem jest Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa. W tym roku po raz pierwszy tarnowianie, którzy z różnych powodów nie są w stanie sami wynieść wielkogabarytowych odpadów z domów mogą liczyć na pomoc wykonawców zbiórki.

Od 8 maja trwa w Tarnowie zbiórka odpadów wielkogabarytowych organizowana przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa. W ciągu pierwszego tygodnia trwania akcji zebrano na terenie miasta 53 tony odpadów. Każdego dnia do godziny 9.00 mieszkańcy, zgodnie z przygotowanym terminarzem i harmonogramem wystawiają bezużyteczne dla nich rzeczy. W przypadku osób niepełnosprawnych lub starszych - po uprzednim zgłoszeniu służby komunalne pomagają w wystawieniu zbieranych odpadów.

Mieszkańcy Tarnowa najczęściej pozbywają się starych mebli (wersalki, kanapy) oraz gruzu. Akcja potrwa do 1 czerwca. Szczegółowe informacje wraz z terminarzem podane są na oficjalnej stronie internetowej miasta lub tutaj.

Więcej informacji: Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska: 014 68 – 82 – 871, 68 – 83 – 863.

Komentarze...