Groźni bandyci zatrzymani
access_time 2007-05-17 14:30:44
Tarnowscy policjanci zatrzymali dziś trzech mężczyzn, oskarżonych o sutenerstwo i zmuszanie kobiet do prostytucji. To pierwszy przypadek wykrycia sprawców tak ciężkich przestępstw tego typu w Tarnowie.

Policjanci Sekcji Kryminalnej KMP w Tarnowie zatrzymali 3 mężczyzn w wieku 25, 26 i 30 lat mieszkańców Tarnowa i gminy Tarnów zarzucając im, że działając w sposób zorganizowany w okresie od lipca 2006 r. w kilku mieszkaniach na terenie miasta, groźbami pozbawienia życia i pobicia zmuszali kobiety do prostytucji. Do chwili obecnej ustalono 4 osoby pokrzywdzone – kobiety w wieku 20-21 lat. Z procederu tego sprawcy czerpali korzyści majątkowe. Grozi im kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania sprawców doszło na ulicach Tarnowa i w mieszkaniach. W jednym z wykorzystywanych do prostytucji mieszkań zabezpieczono kamerę i taśmy z nagraniami, a także koperty z pieniędzmi i zapiski stanowiące o uzyskiwanych dochodach. Jest to pierwsza taka sprawa za czasów istnienia KMP w Tarnowie. Znamiennym jest nie tyle wykrycie nielegalnej agencji, a dotarcie do świadomości pokrzywdzonych kobiet i uświadomienie im, że są wykorzystywane a ktoś czerpie z tego korzyści finansowe. Kobiety za godzinną usługę otrzymywały połowę stawki tj. 50 zł. Druga połowa trafiała do kieszeni sutenerów. Wobec wszystkich trzech Sąd zastosował 3 miesięczny areszt tymczasowy.

Kolejna sprawa, podjęta przez tarnowską policję dotyczy śmierci kobiety, która nastąpiła wczorajszego popołudnia:
We wtorek, o godz. 16.20 w Tarnowie na ul. Promiennej nieznana i nieustalona do chwili obecnej kobieta wyskoczyła z okna mieszczącego się na X piętrze klatki schodowej jednego z bloków. W wyniku upadku poniosła śmierć na miejscu. Wstępnie wykluczono działanie osób trzecich. Zwłoki zabezpieczono do sekcji.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A