Plenerowe Pogotowie Bajkowe.
access_time 2007-08-28 20:13:32
Czyli program Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego przy współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Tarnowa.
fot. Michał Stańczyk Od 24.08.2007 r. ma ono miejsce w piaskownicy w Ogródku Jordanowskim w Parku Strzeleckim. Aktorzy tarnowskiej sceny codziennie czytają dzieciom bajki w godzinach 16 – 17. Dodatkową atrakcją jest przedstawienie w dniach 26 i 31 - “O królewiczu, co nie umiał nic”.

W spektaklu wykorzystano wiersze Jana Brzechwy oraz motywy z innych bajek. Przedstawienie ma charakter edukacyjny. Bajka "O Królewiczu, co nie umiał nic" opowiada o tym, jak wybranka serca postawiła warunek, że Królewicz musi nauczyć się jakiegoś rzemiosła, które jak się później okazało, ratuje mu życie. Widzowie mają też okazję poznać "kulisy" teatru lalek i różne rodzaje lalek (marionetki, pacynki, kukły, jawajki), także sposób ich wykonania oraz wykorzystanie ich w teatrach lalkowych. Aktorzy opowiadają o pracy i wielogodzinnych próbach z lalkami i dużej radości i satysfakcji, jaką im ta praca przynosi. Pokazują, jak przy użyciu wyobraźni można "ożywić" martwe przedmioty i zrobić swój własny teatrzyk lalek.

Program kończy się 31.08.2007 r., także zachęcamy wszystkich rodziców wraz z dziećmi do odwiedzenia Ogródka Jordanowskiego i Plenerowego Pogotowia Bajkowego.

tekst: Paulina Mróz
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A