Zapowiedź piłkarskiej soboty.
access_time 2007-08-29 23:19:18
W najbliższą sobotę piłkarze Unii Tarnów w VI kolejce rozgrywek 4 ligi zmierzą się z MZKS Alwernią.
Początek spotkania o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim w Tarnowie. „Jaskółki” na razie są wiceliderami tabeli. Mają na koncie 13 punktów. W minionej kolejce tarnowianie wygrali w Krakowie, na boisku Garbarni 4-2. Po dwie bramki zdobyli Albert Asseh oraz Łukasz Popiela, który już pięciokrotnie pokonywał bramkarzy w tym sezonie. Alwernia prezentuje się nieźle. Podopieczni trenera Mariusza Wójcika mają na koncie 9 punktów, zajmują szóstą pozycję w tabeli. W poprzednim sezonie na wyjeździe wygrała Unia 1-0, w Tarnowie wygrała Alwernia w takim samym stosunku.

Piłkarze Unii walczą o pierwszą lokatę dającą możliwość gry w barażu o 2 ligę. Czy im się uda zrealizować ten cel, zależy od kilku czynników, m.in. od sytuacji w klubie. Parę dni temu dowiedzieliśmy się, że nie dojdzie do porozumienia pomiędzy Włochami z grupy kapitałowej Cooperativa Sociale Rosa Blue a ZKS Unią Tarnów. Taką decyzję podjęły Zakłady Azotowe, mające decydujący głos. Są przygotowywane inne warianty, które mają zapewnić polepszenie sytuacji klubu, jego oddłużenie i zapewnienie dalszego rozwoju.

Tymczasem pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli juniorzy starsi Unii wygrywając z imienniczką z Oświęcimia 1-0. Ich młodsi koledzy spisali się jeszcze lepiej odnosząc zwycięstwo 6-3 i po trzech kolejkach mają już 7 punktów, dzięki czemu plasują się w czołówce Małopolskiej Ligi.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A