Przed pierwszym dzwonkiem
access_time 2007-08-30 23:26:08
30 sierpnia odbyło się w Tarnowie spotkanie władz Tarnowa, prezydenta Ryszarda Ścigały i zastępcy prezydenta Doroty Skrzyniarz z dyrektorami tarnowskich szkół i przedszkoli. Prezydent Ryszard Ścigała wręczył nominacje nowo powołanym dyrektorom tarnowskich placówek oświatowych.
fot. Paweł Topolski Przed rozpoczęciem roku szkolnego przedstawiciele lokalnego samorządu, Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała i zastępca prezydenta Dorota Skrzyniarz spotkali się w Sali Lustrzanej z dyrektorami tarnowskich szkół i przedszkoli. Rozmawiano nie tylko o rozpoczynającym się roku szkolnym, ale prezydent Ryszard Ścigała podziękował również wszystkim dyrektorom i nauczycielom realizującym program „Bezpieczne wakacje 2007”.

- Dla wielu z Państwa wakacje były czasem wytężonej pracy. Dziękuję za to – mówił podczas spotkania Ryszard Ścigała. Prezydent Miasta Tarnowa wręczył również nominacje obejmującym swoje funkcje dyrektorom szkół i przedszkoli. W tym roku odbyło się w Tarnowie 34 konkursy na stanowiska dyrektorów placówek oświatowych, 11 osób zadebiutuje od 1 września w roli dyrektorów. – Gratuluję nowo mianowanym dyrektorom, życzę Państwu sukcesów, efektów w pracy i jak najlepszej współpracy z gminą – powiedział do dyrektorów prezydent Tarnowa.

Przy okazji spotkania przedstawiono również plany tarnowskiego samorządu dotyczące oświaty i edukacji na najbliższe lata. W krótkiej prezentacji prezydent Ryszard Ścigała przedstawił m.in. planowane działania na rzecz rozwoju szkolnictwa wyższego w mieście, modernizacji bazy oświatowej, tworzenia ośrodka szkoleń dla społeczeństwa informacyjnego, a także programu poprawy szans zawodowych absolwentów tarnowskich szkół.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A