Tarnowska prezentacja na Węgrzech
access_time 2007-09-03 15:03:58
„Inwestycje samorządowe zrealizowane i będące w trakcie realizacji przy wsparciu Unii Europejskiej” – konferencja pod takim tytułem z udziałem przedstawicieli miast z Polski, Węgier, Słowacji, Rumunii, Niemiec i Holandii odbyła się 1 września w węgierskim Kiskoros, partnerskim mieście Tarnowa. Realizowane w Tarnowie inwestycje prezentował prezydent Ryszard Ścigała. Równolegle odbywało się święto miasta połączone z Dniami Narodowości Słowackiej. Węgierska publiczność obejrzała m.in. dwa koncerty w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”, w imprezie wzięła również udział delegacja Tarnowskiego Towarzystwa Przyjaciół Węgier.

Przez trzy dni od 31 sierpnia do 2 września gościła w węgierskim Kiskoros oficjalna delegacja Tarnowa z prezydentem Ryszardem Ścigałą, Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy” i przedstawiciele Tarnowskiego Towarzystwa Przyjaciół Węgier. Tarnowianie uczestniczyli w uroczystościach święta Kiskoros, połączonego z Dniami Narodowości Słowackiej oraz konferencji poświeconej inwestycjom realizowanym w miastach partnerskich Kiskoros przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej z udziałem przedstawicieli miast z Węgier, Słowacji, Niemiec, Rumunii i Holandii.

Tarnowską prezentację przygotowaną w Wydziale Strategii Urzędu Miasta Tarnowa przedstawił prezydent Ryszard Ścigała. Węgierska publiczność obejrzała m.in. dwa koncerty Świerczkowiaków”, władze Kiskoros otrzymały również zaproszenie do udziału w przyszłorocznych Dniach Tarnowa.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A