Zatrzymanie pseudokibiców
access_time 2007-09-10 12:25:36
Tarnowska Policja aresztowała grupę osób wywodzących się ze środowiska pseudokibiców lub z nimi sympatyzujących. Wśród zatrzymanych są mieszkańcy miejscowości Zgłobice i Błonie.

5 września tarnowscy policjanci realizując swoje materiały operacyjne ustalili, a następnie zatrzymali niebezpieczną grupę osób wywodzących się ze środowiska pseudokibiców lub z nimi sympatyzujących, podejrzanych o dokonanie licznych przestępstw na terenie gm. Tarnów, głównie miejscowości Błonie i Zgłobice.

Wszyscy zostali zatrzymani jednocześnie w godzinach rannych w swoich miejscach zamieszkania. Mają od 16 do 19 lat i są uczniami szkół ponadgimnazjalnych. Dwóch z zatrzymanych to osoby nieletnie. Policja podejrzewa, że mają na swoim koncie dokonanie licznych przestępstw m.in. pobicia, groźby karalne i uszkodzenia mienia. Część z nich była znana tarnowskiej Policji wcześniej, byli notowani jako osoby nieletnie za czyny karalne przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu.

W dniu 6 września policjanci doprowadzili siedmiu z zatrzymanych do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie z wnioskiem o wystąpienie do Sądu Rejonowego o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy zastosował tymczasowy areszt na 2 miesiące wobec jednego z zatrzymanych w wieku 18 lat, natomiast wobec 6 pozostałych zatrzymanych zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Tarnowska Policja nadal prowadzi czynności w tej sprawie i przewiduje dalsze zatrzymania. Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im czynów. Podczas zatrzymania policjanci zabezpieczyli kominiarki, pałki teleskopowe , rury i różnego rodzaju szaliki i emblematy kojarzone ze środowiskiem pseudokibiców należące do zatrzymanych. Zabezpieczono również osiem komputerów.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A