Zakończyło się XV Światowe Forum Mediów Polonijnych.Za rok w Tarnowie
access_time 2007-09-12 18:37:17
W Warszawie dobiegło końca XV Światowe Forum Mediów Polonijnych. Oficjalnego zamknięcia tegorocznej imprezy dokonał Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, a Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała zaprosił wszystkich uczestników na przyszłoroczne Forum, które, po latach przerwy, w całości odbędzie się w Tarnowie i Województwie Małopolskim. Ryszard Ścigała mówił również w Senacie o planach zorganizowania w przyszłym roku w Tarnowie inauguracji obchodów 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wręczył na ręce Bogdana Borusewicza podziękowanie dla Senatu RP za wsparcie w organizacji jubileuszowego Forum.

Spotkanie z marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem oraz wręczenie Nagród Fidelis Poloniae' 2007 były ostatnimi punktami programu XV Światowego Forum Mediów Polonijnych. Druga wizyta w Senacie stała się okazją do pierwszych podsumowań tegorocznego, jubileuszowego Forum, dziennikarze z różnych krajów dzielili się wrażeniami i refleksjami na temat pobytu w Polsce z przedstawicielami wyższej Izby polskiego Parlamentu.

Mówiono również o planach na przyszłość. Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała, uczestniczący we wszystkich prawie imprezach jubileuszowej edycji Światowego Forum Mediów Polonijnych zaprosił uczestników na przyszły rok do Tarnowa, który tradycyjnie będzie miejscem spotkania polonijnych dziennikarzy, po latach przerwy impreza wróci jednak do miejsca swoich narodzin na dłużej, gdyż gospodarzem przyszłorocznej edycji będą Miasto Tarnów i Województwo Małopolskie.

Ryszard Ścigała nawiązał również w swoim przemówieniu do faktu, iż Tarnów był pierwszym wolnym miastem w Polsce w roku 1918, a Rada Miejska podjęła stosowną uchwałę o podporządkowaniu się władzom polskim. Stąd projekt, aby w przyszłym roku jubileuszowe obchody 90 – lecia odzyskania niepodległości zainaugurować w Tarnowie. Prezydent prosił również polonijnych dziennikarzy o pomoc w nawiązaniu kontaktów z tarnowianami mieszkającymi na obczyźnie oraz zadeklarował pomoc w wymianie bieżących informacji oraz utrzymywaniu stałych kontaktów uczestników Forum pomiędzy sobą i z organizatorami imprezy.

Oficjalnego zamknięcia XV Światowego Forum Mediów Polonijnych, które rozpoczęło się 4 września w Tarnowie dokonał Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała wręczył na ręce Bogdana Borusewicza specjalne podziękowanie dla Senatu RP za pomoc i wsparcie finansowe w organizacji Światowego Forum Mediów Polonijnych.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A