Piękno tkwi we fragmencie.
access_time 2007-09-15 20:55:10
Tak w skrócie można opisać motyw przewodni wernisażu wystawy prac Piotra Góryjowskiego.

%%br%%

Odbył się on wczoraj, 14 września, o godz. 20:00 w Galerii -  pub „Studio” - przy ul. Żydowskiej 3.

%%br%%Chyba każdy z nas zna powiedzenie "Piękno tkwi w szczególe", jednak zwykle nasza uwaga zatrzymuje się na całości dzieła, a nie na jego fragmencie. A to właśnie w nim tkwi czasem główna myśl przewodnia, która podsunęła autorowi pomysł na dane dzieło. Takie spojrzenia na świat uczy nas Piotr Góryjowski.

%%br%%Kim On właściwie jest? Piotr Góryjowski jest tarnowianinem z wyboru. Fotografowaniem zajmuje się już od dobrych kilku lat, będąc także aktywnym członkiem Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Interesuje się fotografią stricte reporterską, poświęcając się dokumentacji życia społeczno – kulturalnego miasta, ale również z pasją uwieczniając wspaniałą architekturę – tu skupia się na fakturze, kształcie, grze koloru.

%%br%%Zgromadzona mała, choć z czasem zwiększająca się liczba oglądających mogła zobaczyć kilkanaście czarno-białych fotografii, które mimo tej małej ilości barw, nie straciły swego uroku. Jak dało się zauważyć, autor w swojej twórczości dąży do akademickiego przedstawienia tematu przy pomocy jak najmniejszej ilości elementów i środków wyrazu. Zgromadzeni często chwilę przystawali przed zdjęciem, zastanawiając się, gdzie jest ten fragment, który jest częścią architektury miasta Tarnowa.

%%br%%Właściciel Galerii pub „Studio”, Andrzej Tylko, spośród wszystkich zdjęć wybrał dwa, które najbardziej przypadły mu do gustu. Jednym z nich była siekiera, która może dzielić właśnie na przysłowiowe fragmenty.

%%br%%Ja ze swojej strony serdecznie zachęcam wszystkich do obejrzenia wystawy. Szkoda tylko, że tak mało zdjęć zostało wystawionych.

%%br%%
%%br%%
tekst: Paulina Mróz
Fotografia : Jakub Ochniokamyk89@gmail.com
Komentarze...