Piłkarska sobota w regionie tarnowskim
access_time 2007-09-15 22:24:27
W sobotni wietrzny dzień na stadionach w rejonie tarnowskim nie brakowało wrażeń. Unia Tarnów dalej walczy o awans. Dziś wysoko wygrała spotkanie z Fablokiem Chrzanów 5:1. Również na stadionach klasy okręgowej nie brakowało piłkarskich emocji.

fot. Michał StańczykPiłkarze Unii rozegrali bardzo dobre spotkanie w Chrzanowie. Rywale w tym sezonie radzą sobie nie najlepiej, w przeciwieństwie do tarnowian, którzy wreszcie awansowali na pierwszą pozycję w tabeli! Stało się tak, gdyż Unia wygrała z Fablokiem 5-1, zaś dotychczasowy lider, Puszcza Niepołomice uległa MKS Trzebini - Sierszy 1-2. W Chrzanowie bramki dla Unii zdobywali: Daniel Popiela, Albet Asseh, Piotr Drozdowicz oraz dwie Łukasz Popiela. Zwycięstwo „Jaskółek” nie było zagrożone ani przez chwilę.

Unia pozostała jedyną drużyną bez porażki. Już w najbliższą środę, rozegrana zostanie zaległa kolejka, która miała odbyć się tydzień temu. Unia Tarnów o godz. 16:00, podejmie drużynę MKS Trzebinia. Mecz niestety odbędzie się w Niecieczy, gdyż w tym terminie zaplanowano na stadionie w Mościcach zawody żużlowe. Wszystko na to wskazuje, że w Tarnowie „Jaskółki” zobaczymy dopiero 29 września, podczas hitu rundy jesiennej, w pojedynku z Puszczą Niepołomice.

Wyniki innych dzisiejszych spotkań IV ligi:

Glinik/Karpatia Gorlice - Lubań Maniowy 2-0
Garbarnia Kraków - Poprad Muszyna 1-0
MZKS Alwernia - Płomień Jerzmanowice 2-1
Bocheński KS - Beskidy Andrychów 5-1
MKS Trzebinia/Siersza - Puszcza Niepołomice 2-1

W przełożonym meczu z niedzieli, na boisku w Tarnowie - Krzyżu doszło do konfrontacji beniaminka VI ligi okręgowej Iskry Tarnów z dotychczasowym bezprecedensowym liderem tej klasy rozgrywkowej - Dąbrovią Dąbrowa Tarnowska. Piłkarze podczas całego meczu zmagać się musieli z silnym, porywistym wiatrem, który był dodatkowym przeciwnikiem w grze. Mecz rozpoczął się od nieustannych ataków Dąbrovii, na które Iskra zdołała oddać tylko kilka nieudanych odpowiedzi. Wynik po pierwszej połowie brzmiał 0:1 dla gości, po kontrze i strzale z 25 m napastnika Dąbrovii.

Ambitni, tarnowscy piłkarze zdołali w pierwszych minutach 2 połowy odrobić straty po ładnej akcji Barwacza, Guzego i strzale R. Gajdy. Na nic zdało się to jednak na faworyzowanych gości, którzy szybko odpowiedzieli kolejną kontrą, a formalności dopełnili strzelając w końcówce meczu jeszcze 2 bramki. Wynik 1:4 jak najbardziej zasłużony, a szybkich kontr drużyny z Dąbrowy Tarnowskiej powinny obawiać się pozostałe drużyny tarnowskiej klasy okręgowej.

(zdjęcia z tego spotkania prezentujemy poniżej - częśc zdjęć wykonana dzięki uprzejmości firmy DEKER.)