Galeria w magistracie
access_time 2007-09-17 18:09:21
W budynku Urzędu Miasta Tarnowa przy ulicy Mickiewicza ustawiono rzeźby czwórki tarnowskich twórców powstałe w czasie „Strefy Żywiołów”. Wypalone zostały one w Piecach Węgierskich na płycie tarnowskiego Rynku 29 i 30 sierpnia. Prezydent Ryszard Ścigała, który objął „Strefę Żywiołów” swoim patronatem podziękował artystom za realizację projektu.

29 i 30 sierpnia na tarnowskim Rynku odbyła się „Strefa Żywiołów”- spektakularny, plenerowy wypał rzeźb ceramicznych. Na płycie Rynku ustawiono tzw. Piece Węgierskie. „Strefa Żywiołów” odbywała się w ramach „Tygla Kultury” w Tarnowie, organizowanego przez Związek Polskich Artystów Plastyków. Było to pierwsze zakrojone na tak wielka skalę przedsięwzięcie na świecie.

Rzeźby, które powstały podczas tego wydarzenia wyeksponowano 14 września w budynku Urzędu Miasta Tarnowa przy ulicy Mickiewicza 2. Prace Światosława Karwata, Renaty Stadler – Rawińskiej, Stelli Zadros – Twardowskiej oraz Arletty Kocoł ustawiono na drugim piętrze siedziby magistratu.

Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała, który objął „Strefę Żywiołów” swoim patronatem podziękował realizatorom projektu, członkom tarnowskiego oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A