Chuligani poszli pod sąd
access_time 2007-07-31 10:36:02
'Prawo jest egzekwowane i nie warto przekraczać jego litery' - to stwierdzenie, w które nie wierzy pewnie spora grupa osób. O jego prawdziwości przekonało się wczoraj kilku Tarnowian, którzy napadli dwóch młodych mężczyzn. Twarz sędziego zobaczyli oni przed upływem 24 godzin.


W Tarnowie, w jednej ze stacji benzynowych, tuż po północy grupa ok. 10 nietrzeźwych młodych ludzi zaatakowała dwóch siedzących w części gastronomicznej mężczyzn. Kierując w ich stronę groźby pobicia konsekwentnie dążyła do konfrontacji. Jeden z napastników wyrwał z ręki pokrzywdzonemu telefon komórkowy roztrzaskując go o posadzkę. Powiadomiony oficer dyżurny skierował na miejsce policjantów którzy w pościgu na os. Westerplatte zatrzymali 6 chuliganów. Czterech z nich to rówieśnicy w wieku 18 lat. Dwaj pozostali mają po lat 25. Pięciu z zatrzymanych to Tarnowianie, jeden zaś jest Ormianinem czasowo mieszkającym w Tarnowie. Zatrzymani w ciągu 48 godzin trafili przed oblicze Sądu, który wydał wyroki w trybie przyspieszonym. Wszystkim zarzucono branie czynnego udziału w zbiegowisku wiedząc, że jego uczestnicy dopuszczają się gwałtownego zamachu na człowieka. Wobec pięciu Sąd wydał wyroki skazujące 1 roku i 1 miesiąca oraz 8 miesięcy pozbawienia wolności zawieszając im odbycie kary na okres 3 lat, a także kary grzywny i dozory kuratorskie. Szósty odpowie w trybie zwykłym będąc pod dozorem Policji.

Inne sprawy tarnowskiej policji:

W Tarnowcu nieznani sprawcy wykorzystując nieobecność domowników wypchnęli okno na parterze budynku mieszkalnego po czym weszli do środka i skradli 3 pary złotych kolczyków, zloty zegarek i bransoletę a także kosmetyki damskie łącznej wartości 3250 zł.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A