Pomoc dla hospicjum im. Św. Brata Alberta - Festyn Charytatywny w Dąbrowie Tarnowskiej
access_time 2007-08-13 08:55:21
Pomoc dla hospicjum im. Św. Brata Alberta będzie celem czwartego festynu charytatywnego w Dąbrowie Tarnowskiej. Jego organizatorzy chcą uzbierać pieniądze na modernizację trzech pomp infuzyjnych. Mimo, że jest to nowy sprzęt, został ostatnio wycofany przez ministerstwo, a na jego modernizacje potrzeba ok. trzech tysięcy złotych.

- To urządzenia niezbędne w naszej placówce, służą do podawania leków głównie przeciwbólowych - podkreśla dyrektor Urszula Mróz. Placówka działa od 1999 roku, dysponuje 17 miejscami. Do tej pory objęła opieką blisko 1060 osób.

Opieka Hospicyjna jest bezpłatna, pacjenta może skierować każdy lekarz. - Pobyt finansuje NFZ, ale nie wystarcza nam środków. Koszty są o wiele wyższe, stąd potrzeba organizacji festynów i szukania darczyńców - dodaje dyrektor placówki prowadzonej przez Caritas.

Tradycyjnie 15 sierpnia będzie okazja aby pomóc chorym w stanach terminalnych. Impreza charytatywna rozpocznie się o godzinie 15.00 obok hospicjum, na terenie Parafialnego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Jana Pawła II. W programie będą konkursy i zabawy dla dzieci, loteria fantowa, oraz turnieje piłki siatkowej, nożnej plażowej i tenisa ziemnego. O 18.00 wystąpi zespół Niecieczanie, a o 20.00 rozpocznie się zabawa taneczna.

Komentarze...