Ostatnia Wakacyjna Olimpiada Sportowa
access_time 2007-08-13 10:50:55
Kolejną, ostatnią już podczas tegorocznych wakacji, Wakacyjną Olimpiadę Sportową zorganizowali w Stadzie Ogierów w Klikowej Urząd Miasta Tarnowa i Pałac Młodzieży. W zawodach rywalizowali uczestnicy półkolonii zorganizowanych w Tarnowskich szkołach, w konkurencji rzutu podkową do celu wystartowali poza konkursem prezydent Ryszard Ścigała i Krzysztof Janas, radny, przewodniczący Rady Sportu. Rywalizacja na wysokim szczeblu zakończyła się remisem.
Trwa kolejna tura półkolonii odbywających się w tarnowskich szkołach w ramach realizowanego przez Urząd Miasta i Pałac Młodzieży. Tradycyjnie, wszyscy uczestnicy półkolonii spotykają się, by rywalizować w Wakacyjnej Olimpiadzie Sportowej. Tym razem w zawodach zorganizowanych 9 sierpnia na terenie Stada Ogierów w Klikowej wzięli udział półkoloniści ze szkół podstawowych nr 11, 17 i 23. Życzenia sukcesów w sportowej rywalizacji i udanego, wakacyjnego wypoczynku złożył podczas otwarcia Olimpiady Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała.

Dzieci i młodzież w różnych kategoriach wiekowych rywalizowali w kilku konkurencjach sportowych i sprawnościowych, nauczyciele i opiekunowie zmierzyli się natomiast w konkurencji rzutów podkową do celu. Na liście startowej znaleźli się również, chociaż poza konkursem, prezydent Ryszard Ścigała i Krzysztof Janas, tarnowski radny, przewodniczący Rady Sportu.

Jako pierwszy dobrym rzutem popisał się Ryszard Ścigała, ale rzucający jako drugi Krzysztof Janas trafił podkową dokładnie w to samo miejsce i sędziemu nie pozostało nic innego jak ogłosić remis w rywalizacji samorządowców. - Krzysztof Janas trafił prosto w prezydenta – skomentował rzut radnego jeden z kibiców.
Komentarze...