Piłkarska świąteczna środa
access_time 2007-08-16 00:15:01
Świąteczna środa, oprócz uroczystości patriotycznych i kulturalnych, obfitowała także w wydarzenia sportowe. Swoje mecze rozegrali piłkarze IV, V i VI (okręgowej) ligi. Emocji na murawach stadionów nie brakowało...

fot. Michał Stańczyk Kibice swoich ulubionych drużyn spotkali się na stadionach sportowych, aby dopingować swoją drużynę w bojach o kolejne punkty. Poniżej prezentujemy wyniki z poszczególnych lig regionu.

3 kolejka IV ligi:

Tuchovia Tuchów - Unia Tarnów 0-1
MZKS Alwernia - BKS Bochnia 3-0
Lubań Maniowy - Wisła II Kraków 1-1
Dalin Myślenice - Poprad Muszyna 2-0
Gościbia Sułkowice - Płomień Jerzmanowice 3-0
Sandecja II Nowy Sącz - Puszcza Niepołomice 3-2
Glinik Karpatia Gorlice - Fablok Chrzanów 8-0
Garbarnia Kraków - MKS Trzebinia Siersza 4-2
Beskidy Andrychów - LKS Nieciecza 1-1

Kibice w regionie mogli emocjonować się kolejnymi derbami. Tym razem w Tuchowie, miejscowi piłkarze podejmowali "jedenastkę" tarnowskiej Unii. Mecz wzbudził spore zainteresowanie, obejrzało go blisko 600 widzów, w tym ponad 70 z Tarnowa. Oba zespoły stoczyły wyrównany pojedynek. W pierwszej połowie nie było wielu okazji do zdobycia bramki, a te które zostały stworzone, okazywały się niegroźne dla bramkarzy. Grę tarnowian ożywiły zmiany wprowadzone w drugiej połowie, szczególnie wejście nowego napastnika "Jaskółek" Alberta Asseha z Ghany. To właśnie po jego podaniu, Łukasz Popiela w 82 min. umieścił piłkę w siatce. Po raz kolejny ten zawodnik zapewnił Unii 3 punkty. Tarnowianie już przyzwyczaili swoich kibiców do nerwowych końcówek meczów. Teraz Unię czeka trudny pojedynek z Sandecją II, w sobotę o godz. 11:00. W Unii nastąpiła jeszcze jedna zmiana. Treningi z bramkarzami, dwa razy w tygodniu podjął Mariusz Stawarz.

2 kolejka V ligi:

Szreniawa Nowy Wiśnicz - Wolania Wola Rzędzińska 0-0
MLKS Żabno - Orkan Szczyrzyc 3-1
Limanovia Limanowa - Wisła Grobla 0-0
Dunajec Nowy Sącz - Orzeł Dębno -
Biegoniczanka Nowy Sącz - Skalnik Kamionka Wielka 2-4
Watra Białka Tatrzańska LKS Jodłownik 2-0
Barciczanka Barcice - Wisła Szczucin 4-0
Victoria Witowice Dolne - Metal Tarnów 2-3

2 kolejka VI ligi (okręgowej):

Olimpia Kąty - Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska 2-4
Dunajec Zakliczyn - Novi/Rzezawianka Rzezawa 3-2
Żubr Gawłówek - Unia Niedomice 5-0
LKS Gnojnik - Olimpia Wojnicz 3-2
Iskra Łęki - Rylovia Rylowa 1-2
Łukovia Łukowa - Tarnovia Tarnów 2-1
Iskra Tarnów - Ikar Odporyszów 3-0
Gosłavia Gosławice - Radłovia Radłów 3-1

Jednym z ciekawszych meczów VI ligi było spotkanie Iskry Tarnów z Ikarem Odporyszów (poniżej prezentujemy zdjęcia z tego spotkania)

Beniaminek VI ligi Iskra Tarnów podejmował groźnego rywala z Odporyszowa. Licznie zgromadzona publiczność (około 250 widzów) mogła nacieszyć oko bardzo ciekawym widowiskiem, z sytuacjami podbramkowymi z jednej, jak i z drugiej strony boiska. Lekką przewagę w pierwszej części gry mieli jednak gospodarze, a udokumentowali to zdobyciem pierwszej bramki przez Michała Guzego, który wykorzystał dokładne podanie Mirosława Cierpicha, minął bramkarza gości i posłał piłkę do siatki. W drugiej części gry wyraźna już przewaga tarnowian przerodziła się w zdobycie dwóch bramek. Najpierw strzałem z rzutu wolnego gości zaskoczył Robert Gajda, a końcowy wynik ustalił młodziutki Marcin Barwacz, który sfinalizował dokładną akcję Iskry: Kuczek - Guzy - Barwacz. Na uwagę zasługuje gra bramkarza Iskry Tomasza Jóźwika, który mimo groźnych strzałów Ikara, nie dał się zaskoczyć i zachował czyste konto.

fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A