Młodzi agenci kontrolują sklepy - Kampania "Lato bez %"
access_time 2007-08-17 08:54:32
Specjalni agenci kontrolują punkty sprzedaży alkoholu w Tarnowie - w mieście trwa ogólnopolska kampania antyalkoholowa „Lato bez %”. Jej celem jest przeciwdziałanie sprzedaży alkoholu osobom do lat 18.

W Tarnowie skontrolowane zostaną wszystkie sklepy oraz lokale gastronomiczne i kawiarnie sprzedające alkohol. W role specjalnych agentów wcielają się akredytowani przez organizatora kampanii, firmę Homo Homini, młodzi ludzie, którzy mimo, iż posiadają 18 lat, swoim wyglądem przypominają piętnasto - i szesnastolatków. W wielu punktach, które zgodziły się na publiczny udział w kampanii wiszą plakaty „Lata bez %”. Kontrola potrwa do 15 września, agenci nawet kilka razy odwiedzą każdy sklep.  

We wszystkich miastach, gdzie trwa „Lato bez %” organizowane są także spektakularne happeningi - młodzi ludzie udający pijanych nastolatków leżą na ulicy. Happeningi mają zmusić dorosłych do głębszej refleksji nad odpowiedzialnością i granicami wolności w wychowaniu. W Tarnowie pierwszy z nich odbędzie się w poniedziałek 20 sierpnia o godz. 13:00 na placu Sobieskiego. Po zakończeniu kampanii władze Tarnowa otrzymają specjalny raport poświęcony sprzedaży w Tarnowie alkoholu nieletnim.

 

Komentarze...