Trzeci dzień 21. Tarnowskiej Nagrody Filmowej (nowe fotografie!)
access_time 2007-05-22 12:09:17
Dziś kolejna dawka estetycznych i metafizycznych wrażeń dla tarnowkich miłośników polskiego kina. Po bloku filmów skierowanych do dzieci, po południu rozpoczną się projekcje konkursowe: "Co słonko widziało", "Fundacja" oraz "Chaos".

Na wszystkie zaplanowane dziś pokazy fimów konkursowych mamy dla naszych internautów zaproszenia. Aby mieć szansę je wygrać, należy na adres redakcja(małpa)tarnow.net.pl nadesłać e-maila zatytułowanego "Co słonko widziało", "Fundacja" lub "Chaos" i zawierającego imię, nazwisko oraz numer telefonu nadawcy. Losowanie o godzinie 14:30!

16.00 – „CO SŁONKO WIDZIAŁO” reż. Michał Rosa

Upalny lipiec, duże śląskie miasto, a w nim trójka nie znających się bliżej ludzi: mały Sebastian, nastoletnia Marta i pięćdziesięciolatek Józef. Każde z nich zmuszone jest do szybkiego zdobycia niewielkiej, ale w tym momencie nieosiągalnej sumy pieniędzy. Trzy równoległe, przeplatające się opowieści o ludziach, którzy z determinacją zmagają się z codziennością, aby nie utracić godności, zmienić swoje życie, zachować sny.

O ich pasji, dzielności i hardości. Historie Sebastiana, Marty i Józefa nie są autentyczne, ale scenariusz powstał na podstawie wyczytanych w gazetach notatek, zasłyszanych opowieści, policyjnych raportów, podpatrzonych scen i podsłuchanych dialogów.

reżyseria: Michał Rosa
scenariusz: Michał Rosa
zdjęcia: Andrzej Szulkowski
muzyka: Mateusz Pospieszalski
scenografia: Jerzy Talik
obsada: Krzysztof Stroiński (Józef), Dominika Kuźniak (Marta), Damian Hryniewicz (Sebastian), Jadwiga Jankowska-Cieślak (żona Józefa), Kinga Preis (brunetka), Jan Machulski (fotograf) czas trwania: 108 min.

18.00 - „FUNDACJA” reż. Filip Bajon

Oparta na faktach opowieść o oszuście, który wyprowadził w pole wymiar sprawiedliwości. Jego pomysłowość, finezja i szczególny wdzięk wzbudziły zainteresowanie nie tylko dziennikarzy. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że bohater obmyślił intrygę siedząc w areszcie śledczym podejrzany w sprawie o inne oszustwo.

reżyseria: Filip Bajon
scenariusz: Filip Bajon
zdjęcia: Wojciech Todorow
muzyka: Michał Lorenc
scenografia:Michał Hrisulidis
obsada: Jan Nowicki (Mieczysław Małecki), Maciej Stuhr (Darek Koliba), Elżbieta Jarosik (pani Małecka), Jerzy Trela (prokurator)
czas trwania: 110 min.

20.30 – „CHAOS” reż. Xawery Żuławski

W Warszawie rozpoczyna się Europejskie Forum Ekonomiczne. Alterglobaliści zapowiadają protesty. Są wśród nich Niki, Blondas i Sławek oraz Mania - przyrodnia siostra Blondasa. Niki, anarchista, chce zmienić świat. Kocha Manię. Blondas próbuje być gangsterem. Lubi Martę, która usiłuje zmienić własne życie. Sławek, młody prawnik, żeni się, ale ma kochankę. Czy zostanie szantażystą? Jednym słowem - chaos...

reżyseria: Xawery Żuławski
scenariusz: Xawery Żuławski
zdjęcia: Marian Prokop
muzyka: Jan Komar
scenografia: Małgorzata Mizielińska
obsada: Maria Strzelecka (Mania), Marcin Brzozowski (Niki), Sławoj Jędrzejewski (Sławek), Bolec (Blondas), Borys Szyc (Łysy), Magdalena Cielecka (Hanna von Broheim), Paweł Wilczak (Er)
czas trwania: 124 min.

fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A