Sportowe wakacje dla 900 dzieci
access_time 2007-05-25 12:57:10
Przeszło 900 utalentowanych młodych tarnowian wyjedzie w tym roku na wakacyjne obozy sportowe. 200 tysięcy złotych na ten cel przeznaczono z tegorocznego budżetu miasta. Jest to nowa, realizowana w bieżącym roku po raz pierwszy inicjatywa władz Tarnowa. Dofinansowanie z budżetu znacząco obniży koszty wakacyjnego wypoczynku i szkolenia młodych sportowców.

Po raz pierwszy w roku bieżącym władze Tarnowa zdecydowały o przeznaczeniu z budżetu miasta 200 tysięcy złotych na szkolenie młodych tarnowskich sportowców podczas wyjazdowych zgrupowań organizowanych podczas wakacji przez kluby i związki sportowe. Do konkursu o dofinansowanie zgłosiło się 16 klubów i związków, które przygotowały plany obozów dla utalentowanej młodzieży.

Kwota 200 tys. zł została rozdzielona pomiędzy wszystkie te organizacje. Wakacyjne obozy sportowe będą organizowane między 15 czerwca a 15 września. Młodzi sportowcy szkolić się będą m.in. w koszykówce, siatkówce, lekkoatletyce, piłce nożnej, judo, wspinaczce, tenisie oraz tenisie stołowym. Zorganizowany zostanie także obóz dla sportowców niepełnosprawnych i obóz rehabilitacyjny.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A