Przyznano tytuł Mecenasa Kultury
access_time 2007-05-28 15:23:29
26 maja podczas uroczystego zakończenia 21 Tarnowskiej Nagrody Filmowej Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała wręczył nagrodę „Mecenas Kultury Tarnowa 2006” firmie ENION S.A. Zakład Energetyczny Tarnów. Nagrodę odebrał dyrektor naczelny Janusz Onak i Beata Boryczko – kierownik Działu Informacji i Promocji.

Zakład Energetyczny Tarnów sięga początkiem swojej historii pierwszych lat XX wieku, gdy w Tarnowie powstała elektrownia miejska. Od momentu powstania był zaliczany do grona najznaczniejszych firm w mieście i regionie. Aktywnie włączał się w życie kulturalne, pełniąc rolę mecenasa i sponsora. W miarę upływu lat zmieniały się struktury organizacyjne Zakładu, który obecnie jest jednym z Oddziałów spółki ENION SA.

Mimo to organizatorzy imprez kulturalnych w Tarnowie mogą wciąż liczyć na wsparcie i życzliwość zarządzających Spółką. Zakład Energetyczny Tarnów jest od 1999 r. jednym ze sponsorów Tarnowskiej Nagrody Filmowej. Wspierał również organizację festiwali teatralnych, festiwali młodych talentów, festiwali artystycznych dla dzieci i młodzieży, także dla niepełnosprawnych, koncertów muzyki poważnej i rozrywkowej, wystaw fotograficznych i malarskich. Zakład sponsorował także przeglądy zespołów folklorystycznych i polonijnych, był stałym partnerem Dni Tarnowa i ważnych uroczystości związanych z historią miasta. Przez kilka kolejnych lat ENION uzyskiwał nominacje do tytułu Mecenasa Kultury Tarnowa, zawsze plasując się w ścisłej czołówce darczyńców.

Tytuł „mecenasa Kultury Tarnowa przyznawany jest od 2002 roku. Pierwszym laureatem został Krzysztof Witek, tytułu uzyskali również : Jan Kudelski, Krystyna Latałowa, Restauracja „Pasaż oraz Tadeusz Nosek.

Inni nominowani do tytułu „Mecenas Kultury Tarnowa 2006” to:

  • „Bodoni - reklama wizualna” - Stanisław Kozyra
  • Zakład Karny w Tarnowie-Mościcach - dyrektor Jacek Matrejek
  • „Delta Graphix” - Marian Maciej Dreszer
  • Pub- Galeria „Studio” - Andrzej Tylko
  • Karpacka Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie – Oddział Zakład Gazowniczy w Tarnowie – Dyrektor Maria Gajda
  • Firma „HORTAR” -Państwo Janusz i Teresa Kopczyńscy
  • Pani Grażyna Korzeniowska
  • Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Prezes Zarządu Krzysztof Rodak

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A