Bezpieczniej i przyjaźniej na placach zabaw Pół miliona dla młodych tarnowian
access_time 2007-05-31 22:39:35
Władze Tarnowa przeznaczą w tym roku blisko pół miliona złotych na budowę, remonty i utrzymanie tarnowskich placów zabaw. To więcej niż wydano łącznie w latach 2000 – 2005. Jeszcze przed wakacjami na siedmiu tarnowskich placach zabaw pojawią się nowe, posiadające certyfikaty bezpieczeństwa urządzenia sportowo – rekreacyjne i zabawowe.

Na polecenie prezydenta Ryszarda Ścigały zinwentaryzowano istniejące w mieście place zabaw oraz określono potrzeby w zakresie ich budowy i remontów. Był to odzew na inicjatywę najmłodszych miejskich radnych. Na terenie Tarnowa znajduje się obecnie ponad 70 placów zabaw dla dzieci. Część z nich zlokalizowana jest przy przedszkolach, czy żłobkach i utrzymywana z miejskiego budżetu za pośrednictwem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa.

Spora liczba placów zabaw w mieście należy do innych niż Gmina Miasta Tarnowa instytucji – spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, prywatnych administratorów nieruchomości, czy innych jednostek, np. Mc.Donald’s przy ulicy Szujskiego. Kilkanaście placów zabaw znajduje się w bieżącym utrzymaniu Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa. Są to place zabaw zlokalizowane m.in. na Górze Świętego Marcina, w Parku Strzeleckim, przy ulicy Westerplatte, Burtniczej, na Osiedlu 25 – lecia, Osiedlu Legionów oraz przy ulicy Bitwy pod Studziankami.

W tym roku, dostrzegając potrzeby najmłodszych obywateli Tarnowa, na inwestycje, remonty i utrzymanie tych placów zabaw przeznaczono w miejskim budżecie blisko pół miliona złotych. Taka kwota oznacza praktycznie przełom w sposobie myślenia na temat miejskiej infrastruktury na placach zabaw – jest ona bowiem wyższe niż nakłady ponoszone na ten cel w latach 2000 – 2005, kiedy to wydano łącznie niespełna pół miliona złotych, czyli tyle, ile zaplanowano na rok bieżący.

Prezydent Ryszard Ścigała, Grzegorz Kądzielawski i Jakub Kwaśny o programie rewitalizacji placów zabaw:


lub->POBIERZJeszcze przed rozpoczęciem wakacji na siedmiu placach zabaw pojawią się nowe urządzenia zabawowe i sportowo – rekreacyjne. Na placu zabaw przy ulicy Bitwy pod Studziankami staną nowe, wykonane z drewna, pomosty, zjeżdżalnie i wieże, karuzela, huśtawki, a z myślą o starszych dzieciach ścianka wspinaczkowa wysokości niespełna trzech metrów oraz wielofunkcyjny zestaw sprawnościowy do wspinania, podciągania i wykonywania przewrotów.

W parku na Górze Świętego Marcina zaplanowano m.in. ściankę wspinaczkową z lin i metalowe zestawy zabawowe – drabinki, zjeżdżalnie, zadaszona wieżę. Na placu zabaw pojawi się również zestaw sportowo – rekreacyjny, wykonany zostanie także, kosztem 60 tysięcy złotych, remont schodów biegnących przez teren placu.
Podobna infrastruktura pojawi się również przy ulicy Bitwy pod Monte Cassino, na Osiedlu Legionów, przy ulicy Bartniczej oraz ulicy Westerplatte.
W Parku Strzeleckim stanie z myślą o najmłodszych gościach Ogrodu Jordanowskiego drewniany pociąg złożony z lokomotywy i trzech wagonów.

Wszystkie urządzenia, których montaż rozpocznie się w czerwcu będą nie tylko fabrycznie nowe, ale i bezpieczne, co potwierdzać będą stosowne, aktualne certyfikaty, odporne na uszkodzenia mechaniczne, jak również na wpływ warunków atmosferycznych – deszczu, śniegu, mrozu, czy upałów.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A