20 rocznica pobytu Ojca Świętego w Tarnowie
access_time 2007-06-10 23:55:04
Parny, słoneczny dzień, temperatura 30 stopni i, jak się dzisiaj szacuje, 2,5 mln. wiernych oczekujących na przybycie Papieża Polaka na tarnowskie Falklandy. Ojciec Święty odprawił wtedy mszę świętą beatyfikacyjną – spełniły się 22 letnie starania o wyniesienie na ołtarze Karoliny Kózkówny. Tak było 20 lat temu…
fotPodczas pobytu w Tarnowie Ojciec Święty poświęcił również kamień węgielny pod przyszły kościół pod wezwaniem Karoliny. Papież wyniósł również do godności arcybiskupiej ordynariusza tarnowskiego Jerzego Ablewicza.

W niedzielę 10 czerwca w Parafii pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny odbyło się diecezjalne dziękczynienie w 20 rocznicę pobytu Ojca świętego w Tarnowie i beatyfikacji Kózkówny. Mszę świętą poprzedził montaż słowno-muzyczny w wykonaniu Orkiestry Dnia Pańskiego.

Mszę Świętą dziękczynną odprawił Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc. A wzięli w niej udział przedstawiciele miasta, starostwa, młodzież z grup apostolskich, członkowie ruchów i stowarzyszeń katolickich, rad duszpasterskich, wierni. Oprawę muzyczną mszy tworzyły orkiestra dęta OSP z Radłowa, Zakładów Azotowych z Tarnowa, chór chłopięcy z Bochni, można było również usłyszeć miłe sercu Papieża rytmy góralskie.

Podczas diecezjalnego spotkania wystawiano produkty rolniczo – pszczelarskie, bo właśnie w Tarnowie Jan Paweł II w swojej homilii 20 lat temu zwracał się do rolników, podkreślając trud ich pracy.

tekst: Michał Stańczyk
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A