„NOC ŚWIĘTOJAŃSKA” już 23 czerwca
access_time 2007-06-14 15:06:32
Nieuchronnie zbliża się data 23 czerwca, kiedy to podczas najkrótszej nocy w roku kwitnie podobno kwiat poproci. Uroczystości Nocy Świętojańskiej, które zaplanowano w Tarnowie na ten szczególny wieczór, odbędą się tym razem na Promenadzie potoku Wątok, a nie jak dotąd w Parku Strzeleckim.

„Noc Świętego Jana”, to jedyna taka magiczna noc w roku, kiedy spełniają się najskrytsze marzenia, pod warunkiem, że obchodzona jest zgodnie ze starymi ludowymi obrzędami. Tej nocy powinniśmy poszukiwać magicznego kwiatu paproci, puszczać wianki do wody, igrać z ogniem, a przede wszystkim dobrze się bawić.

Podczas „Nocy Świętojańskiej”, która w Tarnowie po raz pierwszy odbędzie się przy niezwykle malowniczej Promenadzie nad Wątokiem, a nie, jak w poprzednich latach w Parku Strzeleckim. Na dużej, specjalnie udekorowanej scenie.

W bogatym programie imprezy znajdą się m.in.:

  • konkursy z nagrodami,
  • teatr „Dzieci Ognia”
  • „Pieśni miłości i nienawiści”- koncert piosenek Leonarda Cohena w wyk. aktorów tarnowskiego Teatru
  • występ Sylwii Plewy z zespołem ZSP w Brzesku- laureatki Konkursu Młodych Talentów
  • widowisko z wiankami ZSEO w Tarnowie
  • koncert zespołu KRAfCY (covery największych hitów m.in. Madonny, Lenny Kravitz’a)
Finał imprezy uświetni koncert gwiazdy „Nocy Świętojańskiej” - Kasia Rodowicz z zespołem. Na koniec, niebo rozświetlą sztuczne ognie.

„Noc Świętojańska” już tradycyjnie będzie miała formę czarodziejskiego wieczoru– widowiska pełnego guseł, muzyki i światła. Nie zabraknie więc słowiańskiego obyczaju puszczania wianków, czy poszukiwania legendarnego kwiatu paproci. Impreza dedykowana jest do dzieci, ich rodziców, młodzieży, a także dorosłych. Na zgromadzoną publiczność czekać będzie mnóstwo atrakcji, z konkursami włącznie, koncerty muzyki rockowej, popowej i folkowej.

Noc Świętojańską” poprowadzą znani tarnowscy prezenterzy telewizyjni Maria Bilik i Grzegorz Janiszewski.
Podczas całego wieczoru, pod hasłem „Pomagamy Maćkowi” prowadzona będzie przez „Stowarzyszenie Kropla” zbiórka pieniędzy dla Maćka Bema- 26 letniego Tarnowianina, studenta V roku prawa, który cierpi na ostra białaczkę szpiku kostnego.


Szczegółowe informacje o zespołach:

KRAfCY - zespół powstał w 1997 roku, kiedy to w rodzinnej Bochni w głowach kilku muzyków zrodził się pomysł, by dać upust swoim fascynacjom muzycznym. I to właśnie miłość do dźwięków granych przez m.in. Hendrixa, Kravitza, Red Hot Chili Peppers czy Prince'a przypieczętowuje powstanie KRAFCOW. LENIWYCH KRAFCOW! Bo taką nazwą posługiwali się przez jakiś czas, koncertując na klubowych scenach Krakowa i w jego okolicach... i to z powodzeniem!
Po kilku latach kiedy skład personalny się ustabilizował, a repertuar został wzbogacony o autorskie piosenki, muzycy pozbyli się ze swojej nazwy słowa "Leniwi"... i ostro zabrali się do szycia! Warto wspomnieć, że od początku nowego milenium personel Krafców to ludzie, którzy swoje doświadczenie muzyczne nabywali m.in. z TSA, Dominiką Kurdziel, Kulturką, Inkwizycją, ZiYO, Halio Band, Griffem Hamiltonem, Wheatbreadem Johnsonem, Latającymi Talerzami, Moniką Brodką, Czterema Szmerami, Renatą Przemyk, Jazzgotem, Dave Ellis Blues Band, Terry Menem czy chórem Pueri Cantores Sancti Nicolai. W ciągu ostatnich lat ewoluował też klimat muzyczny w kompozycjach KRAFCÓW, w których obecnie jest więcej elementów funky!

Grupa dwukrotnie pojawiała się w studiach nagraniowych. W 2003 roku w bocheńskim Kwart Studio uszyli dla własnych potrzeb 4 utworowe demo. Jesienią 2004 rozpoczęli realizację kolejnych nagrań w krakowskim studio Nieustraszonych Łowców Dźwięku pod czujnym okiem i uchem Dariusza Greli. Efektem tej współpracy jest singiel "Bez znieczulenia" - zapowiedź pełnominutowego, debiutanckiego wydawnictwa grupy! KRAFCY podczas nagrań gościnnie wspomagani byli przez Sławomira Bernego (m.in. Brathanki, Agnieszka Chrzanowska, Grzegorz Turnau), który zagrał na instrumentach perkusyjnych, natomiast w chórkach zaśpiewały Małgorzata Olszewska i Katarzyna Stępniewska (m.in. Indigo, Zbigniew Wodecki, Greg Walton).
www.krafcy.com

KASIA RODOWICZ - urodziła się w Białymstoku, gdzie od dzieciństwa uczyła się śpiewu w szkole Heleny Mieszkuniec.
W 1995r. otrzymała wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, rok później ukończyła z wyróżnieniem Wydział Piosenki w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Warszawie.

Dwukrotnie występowała na Festiwalu w Opolu: w 1995 r. w koncercie "Debiuty" oraz w 2000r. w "Premierach", gdzie wykonała bardzo ciepło przyjęty utwór pt. "Busola".
W 1997r. nagrała swoją debiutancką płytę "To ty, to ja" złożoną z ciepłych i nastrojowych kompozycji Krzysztofa Ścierańskiego, Włodka Pawlika i Krzysztofa Wolińskiego, na której pokazała swój pogodny, pełny i czysty głos. Album jest mieszanką jazzu, popu i bossanovy, który znalazł duże uznanie u wyrobionych muzycznie odbiorców.

W roku 2000r dołączyła do zespołu "Desu", z którym nagrała zimowy przebój "Kto Wie", mający swoją premierę w Radiu ZET na przełomie 2000 i 2001 roku i do dziś w okresie Świat Bożego Narodzenia gości na antenie.
W roku 2001 wraz z Małgosią Pruszyńską (znaną z DeSu) zakładają zespół "2SU" i ruszają na koncerty po całej Polsce.
W 2002 była w zespole Marka Kościkiewicza "OCEAN FRONT",, wcześniej współzałożyciela zespołu De Mono.
Rok później nagrała płytę "JAZZ BISTRO", która odniosła duży sukces wśród bywalców kawiarni Jazz Bistro.

W 2005 roku Kasia z Feridem i Wiktorią Katajew nagrała finałową piosenkę dla firmy ECCO Walkathon, która towarzyszy corocznej imprezie "SPACER LUDZI DOBREJ WOLI". W czerwcu 2006 roku odbyła się premiera singla pt "Będę..." ,który został bardzo ciepło przyjęty przez rozgłośnie radiowe i ich słuchaczy. Piosenka jest pierwszym singlem zapowiadającym album wokalistki.

W lutym 2007 roku ukazał się drugi singiel pt. "Jak mgła", promujący płytę, której premiera odbyła się 5 marca.
Zagrała wiele koncertów i zdobyła wielu fanów , którzy wypowiadają się o Niej bardzo pozytywnie.
www.kasiarodowicz.pl


WSTĘP WOLNY

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A