„Dukat” dla Stanisława Majorka
access_time 2007-06-25 16:26:31
Stanisław Majorek, trener kilku pokoleń tarnowskich piłkarzy ręcznych, a także m.in. reprezentacji Polski, uhonorowany został przez Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszarda Ścigałę „Tarnowskim Dukatem” – honorowym medalem przyznawanym w uznaniu szczególnych zasług.

Stanisław Majorek, wieloletni trener piłki ręcznej w Tarnowie, a także człowiek, który doprowadził polską reprezentację do medalu Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku, pracował za granicą, prowadził m.in. reprezentację Luksemburga. - Dla mnie wszystko zaczęło się tutaj w Tarnowie, moim ukochanym mieście. Moją karierę zawdzięczam tarnowskiej młodzieży, która wtedy, przed laty masowo lgnęła do sportu – mówił w jednym z wywiadów. Młodzież, którą przed laty uczył piłki ręcznej odwdzięczyła się trenerowi, zwracając się do Prezydenta Miasta Tarnowa o uhonorowanie Stanisława Majorka „Tarnowskim Dukatem”, – Chcąc podziękować trenerowi za wszystkie lata niełatwej, ale jakże wdzięcznej pracy z tarnowską młodzieżą i sportowcami, za niezapomniane chwile triumfu tarnowskiej piłki ręcznej, za trud szkolenia i nauki – jak napisał Prezes Zarządu MKS PM Piotr Skrzyniarz w imieniu klubu, tarnowskich działaczy sportowych i trenerów piłki ręcznej oraz kilku pokoleń zawodników.

Wybitnemu trenerowi piłki ręcznej, który obchodzi w tym roku 70 urodziny, medal wręczono 22 czerwca przed rozegranym w Tarnowie meczem reprezentacji Polski juniorów z zespołem Słowacji.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A