Jurto wieczór autorski z Zagajewskim
access_time 2007-06-25 16:28:18
We wtorek 26 czerwca w Czytelni Naukowej Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Krakowska 4 o godzinie 18.00 odbędzie się wieczór autorski Adama Zagajewskiego.

Adam Zagajewski, poeta, prozaik, eseista, tłumacz, krytyk będzie 26 czerwca gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie. Adam Zagajewski urodził się w 1945 we Lwowie, jest współtwórcą nowofalowej grupy poetyckiej Teraz (1968); wraz z J. Kornhauserem współautorem manifestu literackiego „Świat nie przedstawiony” (1974); W drugiej połowie lat 70. związał się z opozycja demokratyczną; był sygnatariuszem „Memoriału 59"; publikował w drugim obiegu; współredagował pierwszy niezależny kwartalnik literacki „Zapis". Od 1982 na emigracji we Francji, od 2002 mieszka w Krakowie. Członek zespołu redakcyjnego „Zeszytów Literackich”. Prowadzi wykłady w University of Houston (USA).

Jest laureatem licznych prestiżowych nagród literackich, krajowych i zagranicznych, m. in.: Nagrody Kościelskich, Nagrody „Zapisu", nagrody szwedzkiego i francuskiego PEN Clubu, nagrody Fundacji im. Jurzykowskiego, Nagrody Tranströmera, Nagrody Literackiej Fundacji im. Adenauera oraz członkiem Akademii Sztuk w Berlinie i Akademii Sztuk Pięknych w Monachium.

Komentarze...