Tarnów w encyklopedii
access_time 2007-06-25 16:30:47
Na polskim rynku księgarskim ukazała się „Światowa encyklopedia filmu religijnego”. Tym prestiżowym wydawnictwie znalazł się również tarnowski akcent – Festiwal Filmowy „Vitae Valor”, organizowany w mieście od 2000 roku. Tarnowska impreza jest jedną z pięciu tego typu omówionych w encyklopedii.

Wśród 1 200 haseł, zamieszczonych w nowo wydanej w Polsce „Światowej Encyklopedii Filmu Religijnego” znalazło się również jedno poświęcone Festiwalowi Filmowemu „Vitae Valor” organizowanemu w Tarnowie od siedmiu lat. Publikacja prezentuje filmy odwołujące się do treści religijnych, przedstawia najwybitniejszych twórców tego nurtu oraz omawia najważniejsze imprezy tego rodzaju w Polsce.

Tarnowski festiwal znalazł się w grupie pięciu podobnych imprez omówionych w encyklopedii. Festiwal „Vitae Valor” organizowany jest w Tarnowie od roku 2000, od roku 2003 jego organizatorem jest Stowarzyszenie Akademickie „Tratwa”.

Jest to kolejny już dowód uznania dla tarnowskiej imprezy. Poprzednio, w roku 2001, festiwal został uhonorowany nominacją do nagrody „Paszporty Polityki” w kategorii „Film”.

Komentarze...