"Gościnność" młodych Tarnowian
access_time 2007-06-26 09:07:09
W drugiej połowie zeszłego tygodnia Tarnów miał zaszczyt organizować dwa międzynarodowe mecze piłki ręcznej między młodzieżowymi reprezenatacjami Polski i Słowacji. Miasto starało się pozostawić w pamięci Słowaków jak najlepszy ślad po wizycie; niestety dążenia te zostały zniweczone przez czterech tarnowskich chuliganów, którzy pobili jednego z zawodników gości.

Policjanci Komisariatu Policji Tarnów – Zachód zatrzymali czterech sprawców pobicia do jakiego doszło w Tarnowie-Mościcach w dniu 21 czerwca około godz. 21.30 na ul. Akacjowej. Pokrzywdzonym okazał się być 17-letni obywatel Słowacji zawodnik drużyny , która przybyła do Tarnowa na rozgrywki piłki ręcznej. Chłopak został uderzony w twarz, przewrócony na ziemię , był szarpany a następnie dwa razy kopnięty w plecy. W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzony doznał obrzęku twarzy i otarć naskórka, został przewieziony do szpitala . Wobec 2 sprawców pobicia zastosowano tymczasowy areszt , a wobec jednego z nich dozór Policji. Sprawcy byli w wieku od 17 do 18 lat , są mieszkańcami Tarnowa. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Inne sprawy tarnowskiej policji:

Wczoraj w m. Rzepiennik Biskupi ( Gm. Rzepiennik Strzyżewski), policjanci KP Ciężkowice zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu Ford Escort . W czasie badania alkomatem okazało się , że mężczyzna ma wydychanym powietrzu 0,66 promila alkoholu. Kierowca został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu gdzie ponownie powtórzono badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W czasie tych czynności kierowca usiłował nakłonić policjantów do odstąpienia od dalszych działań w zamian za korzyść majątkową w wysokości 300 zł. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy kat. A , B, i T . Postawiono mu zarzut za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za udzielanie korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcje publiczne , za co grozi kara więzienia nawet do 8 lat.

W dniu 25 czerwca w Tarnowie na ul. Krakowskiej nieznany sprawca skradał z torebki damskiej portfel wraz z pieniędzmi w kwocie 550 zł. , dowód osobisty i kartę bankomatową. Pokrzywdzoną jest 25-letnia mieszkanka Tarnowa.

Komentarze...