Radość w zespole Jaskółek - UNIA Tarnów - ZKŻ Zielona Góra - 51-39
access_time 2007-06-28 00:53:55
Nie wiodło się ostatnio biało-niebieskim w Ekstralidze. Najpiew wypadek Golloba, Holty i przełożone spotkanie, potem przegrana w Częstochowie. Wczoraj, Unia Tarnów podniosła się jak Feniks z popiołów. Zawodnicy wykorzystali atut własnego toru i nie dali szans przeciwnikowi.
fotTarnowianie nie ukrywali przed spotkaniem, że chcą pokonać drużynę gości i zainkasować komplet punktów. Jak się okazało jest to możliwe! Świetnie się spisujący Tomasz Gollob i brat Jacek, z pomocą Rune Holty poprowadzili zespół do zwycięstwa. Mimo iż Drużyna jeździła w osłabionym składzie, bez Petera Ljunga, tym razem nie zawiodła druga linia i można było walczyć o wygraną.

Jaskółki już w drugim biegu objęły prowadzenie i utrzymały je do końca spotkania. Do 13 biegu przewaga gospodarzy wynosiła 4-6 punktów, dopiero w 13 biegu doskonale się spisująca para Tomek, Jacek Gollobowie zwyciężyła 5:1 (43 - 35) i zapewniła 8 punktowe prowadzenie. Zawodnicy ZKŻ Kronopol próbowali zmniejszyć tę różnicę w biegach nominowanych, jednak bracia Gollobowie w 15 biegu utrzymali 8 punktową przewagę ustalając wynik na 51-39.

Na nowo odżyły nadzieje wiernych kibiców Unii Tarnów. Od czwartku żużlowców Unii Tarnów prowadzi duet Marian Wardzała i Roman Jankowski.

tekst: Michał Stańczyk
fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...