Ciężkowiccy policjanci nie przyjęli łapówki
access_time 2007-06-28 08:24:17
Mieszkaniec Rzepiennika Biskupiego, chcący zatuszować swoje wykroczenie, mocno przeliczył się proponując łapówkę policjantom z Ciężkowic. Postawa funkcjonariuszy jest godna pochwały.

Policjanci KP w Ciężkowicach w miejscowości Rzepiennik Biskupi zatrzymali do kontroli samochód Ford Escort. Jego kierowca, 33 letni mieszkaniec tejże miejscowości, miał ok. 0,7 prom alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas wykonywania czynności służbowych zatrzymany wręczył policjantowi korzyść majątkową w postaci 300 zł. Po doprowadzeniu do prokuratury zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 1000 zł. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

W Tarnowie na ul. Ujejskiego nieznany sprawca, po uprzednim zerwaniu skobla przy drzwiach piwnicy, wszedł do środka, skąd skradł 2 wędki z kołowrotkami oraz 3 wiertarki elektryczne łącznej wartości 500 zł.

W nocy 26/27 bm w Tarnowie na ul. Droga do Huty nieznani sprawcy wybili okno garażowe, a następnie dostali się do środka, po czym otworzyli samochód Suzuki Wagon i wyrwali radiomagnetofon uszkadzając kokpit. Radio to następnie porzucono na siedzeniu pasażera. Dodatkowo uszkodzono powłokę lakieru i mechanizm podnoszenia szyby. Straty wyliczono na 1600 zł. W wyniku prowadzonych działań z udziałem psa tropiącego ustalono i zatrzymano sprawców włamania mężczyzn w wieku 16, 30 i 36 lat – mieszkańców Tarnowa.

Komentarze...