Rajd rowerowy- Pamięci Tadeusza Tertila – 23 wrzesień.
access_time 2007-09-18 13:45:17
W ramach obchodów Roku Tadeusza Tertila 23 września odbędzie się rajd rowerowy poświęcony pamięci najwybitniejszego tarnowskiego burmistrza. Uczestnicy rajdu pokonają 50 kilometrową trasę, wyruszając z Pasażu Tertila w Tarnowie.

22 lutego 2007 roku Rada Miasta Tarnowa podjęła uchwałę o ogłoszeniu w Tarnowie roku 2007 rokiem Tadeusza Tertila. Organizatorami projektu są Urząd Miasta Tarnowa, Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz PTG "Sokół - Świat Pracy" w Tarnowie. W ramach obchodów tertilowskich odbyło się już m.in. sympozjum popularno – naukowe „Tarnów w czasach burmistrza T. Tertila", kolejnym punktem obchodów będzie zaplanowany na 23 września rajd rowerowy.

Uczestnicy wystartują spod Pasażu Tertila kierując się na Stary Cmentarz, gdzie zostaną złożone wiązanki kwiatów na rodzinnym grobowcu Tertilów, następnie trasa rajdu wieść będzie przez las Lipie – Wolę Rzędzińską – Zalasową – Trzemesną – Zawadę, kończąc się w lesie „Kruk” w Skrzyszowie. Długość trasy wynosi 50 km.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A