Miasto pomogło tarnowskiej olimpijce
access_time 2007-09-18 18:06:08
Bernadetta Starzyk, podopieczna Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Robotniczej Tarnowie reprezentować będzie Polskę podczas odbywających się w październiku w Szanghaju Letnich Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Tarnowianka wystartuje w konkurencjach pływackich. 18 września Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała przekazał Bernadecie Starzyk sprzęt sportowy ufundowany przez Urząd Miasta Tarnowa w związku z wyjazdem na olimpiadę.

W gronie 69 reprezentantów Polski na rozpoczynające się 2 października w Szanghaju Letnie Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych znalazła się tarnowianka Bernadetta Starzyk, która wystartuje w pływaniu. W Igrzyskach uczestniczyć będzie siedem tysięcy zawodników ze 169 krajów. Wyjazd polskiej ekipy nastąpi 26 września.

18 września odbyło się pożegnanie Bernadetty Starzyk, Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała przekazał tarnowskiej olimpijce sprzęt sportowy wartości przeszło czterech tysięcy złotych ufundowany przez Urząd Miasta Tarnowa. Wśród przekazanych przedmiotów znalazły się m.in. obuwie sportowe, koszulki, dresy, spodenki, a także czepki i deska do pływania.

Bernadeta Starzyk mieszka w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Robotniczej w Tarnowie, ma 31 lat, w Olimpiadach Specjalnych uczestniczy od 1997 roku. W tym czasie m.in. przeszła rehabilitację i nauczyła się pływać, uprawia również biegi krótkodystansowe oraz narciarstwo biegowe.

Osiągnięcia:
- 2004 r.: pierwsze miejsca na 50 i 100 m w biegach na Mityngu Olimpiad Specjalnych w Wiśle,
- 2006 r.: drugie w narciarstwie biegowym na 100 m – III Ogólnopolski Mityng Olimpiad Specjalnych w Wiśle,
- 2006 r. Małopolski Mityng LA Olimpiad Specjalnych – drugie miejsca w biegu na 100 m i w pchnięciu kulą,
- 2006 r. – VII Ogólnopolskie Igrzyska Letnie Olimpiad Specjalnych w Warszawie – pierwsze i trzecie miejsce w pływaniu na różnych dystansach

Komentarze...