Konkurs „Zieleń blisko nas” rozstrzygnięty
access_time 2007-09-26 09:59:52
Wyłoniono zwycięzców kolejnej edycji konkursu „Zieleń blisko nas”. Oprócz tradycyjnych nagród i wyróżnień w tym roku przyznano wyróżnienie specjalne.

W kwietniu rozpoczęła się ósma edycja konkurs na najpiękniejszy ogród i balkon w Tarnowie „Zieleń blisko nas”. Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Tarnowa. Rekordowa liczba obiektów zgłoszonych do konkursu wynikała z tego, że coraz więcej tarnowian ma pięknie urządzone ogrody i zadbane balkony, a także jest efektem dodatkowej zachęty – poradnika „ABC ogrodnictwa” wręczanego pierwszym osobom składającym wnioski konkursowe. Najbardziej zwiększyła się ilość uczestników w kategorii „ogród przy budynku wielorodzinnym”, co szczególnie cieszy, gdyż świadczy o dobrej sąsiedzkiej współpracy.

Do ósmej edycji konkursu zgłoszono 64 obiekty - 9 ogrodów przy domach jednorodzinnych, 21 ogródków przy budynkach wielorodzinnych, 18 ogrodów przy jednostkach organizacyjnych oraz 16 balkonów, wśród nich znalazło się wiele nowych obiektów, nie zgłaszanych w poprzednich edycjach.

Komisja konkursowa, która właśnie zakończyła pracę, składała się z pracowników UMT, artysty plastyka, przedstawicielki sponsora oraz laureatki poprzednich edycji konkursu. Jurorzy dokonali przeglądu wszystkich zgłoszonych obiektów, oceniając je według następujących kryteriów: estetyka, czystość, kompozycja roślinna, pracochłonność, zmiany w stosunku do lat ubiegłych. Wszystkie oceniane balkony i ogrody zostały sfotografowane. Niestety kapryśna aura tegorocznego lata sprawiła, że nie wszystkie fotografie oddają rzeczywiste piękno podziwianych zieleńców. Przyglądając się ogrodom i balkonom zauważono, że uczestnicy konkursu urządzając swoje otoczenie wykazują się coraz większą inwencją, pomysłowością a także wiedzą ogrodniczą. Ogrody i balkony cechuje przemyślana kompozycja przestrzenna oraz różnorodność gatunkowa.

Spośród uczestników konkursu wyłoniono zwycięzców oraz przyznano wyróżnienia. W roku bieżącym przyznane zostało także wyróżnienie specjalne dla laureata pierwszej nagrody w ubiegłorocznej edycji konkursu, z uwagi na niezmiennie wysoki poziom zgłoszonego ogrodu. Uroczyste podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem zwycięzcom nagród i wyróżnień, a wszystkim uczestnikom pamiątkowych dyplomów, odbędzie się w dniu 9 października 2007r. w Sali Lustrzanej w Tarnowie.

Komentarze...