Legenda reggae w nowym wymiarze w Piwnicach TCK !! 12 października!!
access_time 2007-10-12 10:45:57
Sympatyków reggae (i nie tylko!) zapraszamy do Piwnic TCK na koncert BAKSHISH SOUNDSYSTEM – T.DUBY - już 12 października.

BAKSHISH (BAKSZYSZ) to najdłużej działająca formacja muzyczna na naszej scenie reggae. Powstał 25 lat temu i od początku konsekwentnie kroczy wybraną drogą. Po wielu sukcesach w konkursach muzycznych i festiwalach młody zespół z małego miasta (Kluczbork) stał się jednym z trzech najpopularniejszych zespołów reggae lat 80-tych.

To spowodowało, że zaczął on pojawiać się już na wielu koncertach jako uznany i oczekiwany. Pierwsze wydawnictwa pojawiły się dopiero w latach 90-tych. Pojawienie się pierwszej płyty "One love" wyniosło popularność zespołu po za środowisko fanów reggae, a piosenki z niej znalazły się na listach przebojów. Zespół współpracował i grywał z gwiazdami muzyki reggae w Polsce i za granicą.

Następne wydawnictwa "EYE" i "B-3" ugruntowały pozycję zespołu. Dzisiaj o zespole mówi się legenda reggae. Obecnie Bakshish to formacja składająca się z 11 osób. To powoduje, że nie wszystkie miejsca koncertowe potrafią sprostać wymaganiom technicznym i pochodnych.
Odpowiedzią na to jest Bakshish SoundSytsem - T.DUBY. Nie jest on mniejszą wersją zespołu. Jest to Bakshish w innym muzycznym wymiarze.
Podczas występu (3 wokale + selektor) można będzie usłyszeć nowe wersje starych utworów formacji. Wersje powstawały w studiach różnych znanych producentów, a remixy przedstawiają twórczość zespołu w innym świetle.

T.Duby to brand pod który kryją się solowe produkcje lidera i założyciela grupy JareXa (JA-X). Pojawienie się pierwszego wydawnictwa spowodowało spore zamieszanie na rynku muzycznym jako prekursorskie i odkrywcze. Do dzisiaj T.DUBY wydały dwa albumy "Pro-Jah-Acts" , "Transusion in dub". We wrześniu pojawił się długo zapowiadany i oczekiwany album T.DUBY - "Friends-lost chapter". One też składają się na dużą część programu Bakshish SoundSytsem.

Początek koncertu o 19.00. Bilety w przesprzedaży w cenie 17 zł.; w dniu koncertu 20 zł. do nabycia w Biurze Obsługi TCK - Rynek 5.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A