Dwa złote medale dla tarnowianki.
access_time 2007-10-11 10:06:14
Na Światowych Igrzyskach Specjalnych trwających od 2 października w Szanghaju tarnowianka Bernadeta Starzyk zdobyła dwa złote medale w pływaniu stylem grzbietowym oraz dowolnym. 18 września podczas uroczystego pożegnania w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Robotniczej Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała wręczył wyjeżdżającej na Igrzyska w Szanghaju zawodniczce sprzęt i odzież sportową.

Od 2 października odbywają się w Szanghaju Letnie Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych W gronie 69 reprezentantów Polski znalazła się jedna tarnowianka - Bernadetta Starzyk, która startuje w pływaniu. W Igrzyskach uczestniczy siedem tysięcy zawodników ze 169 krajów. W tym gronie pływaczka z Tarnowa spisała się wyśmienicie zdobywając dwa złote medale w pływaniu stylem grzbietowym i dowolnym. Przed wyjazdem na igrzyska Bernadeta Starzyk otrzymała pomoc od władz Tarnowa w postaci sprzętu i odzieży sportowej z rąk Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszarda Ścigały.

W poprzednich latach największymi osiągnięciami Bernadety Starzyk były:
- pierwsze miejsca na 50 i 100 m w biegach na Mityngu Olimpiad Specjalnych w Wiśle w roku 2004,
- drugie miejsce w narciarstwie biegowym na 100 m – III Ogólnopolski Mityng Olimpiad Specjalnych w Wiśle w roku 2006,
- drugie miejsce w biegu na 100 metrów i pchnięciu kulą w Małopolskim Mityngu LA Olimpiad Specjalnych w roku 2006,
– pierwsze i trzecie miejsce w pływaniu na VII Ogólnopolskich Igrzyskach Letnie Olimpiad Specjalnych w Warszawie w roku 2006.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A