Podsumowanie sezonu 2006/07 - Unia Tarnów
access_time 2007-07-01 20:21:36
Dobiegł końca sezon 2006/07. Czas na podsumowania występów drużyn sekcji piłkarskiej ZKS Unia Tarnów.
fotSeniorzy.

Piłkarze Unii w rozgrywkach 4 ligi zajęli 2 miejsce. Jest to najlepsza lokata od spadku do 4 ligi. Należy przy tym dodać, iż obecna liga po połączeniu dwóch grup małopolskich jest silniejsza piłkarsko niż w poprzednich latach. W 34 meczach Jaskółki zdobyły 68 punktów. ( 21 zwycięstw, 5 remisów, 8 porażek). Lepsza w wykonaniu tarnowian okazała się runda wiosenna, w której zgromadzili 38 punktów. Ważne wygrane m.in. na wyjazdach w Krakowie, Gorlicach, Alwerni i u siebie z liderem Przebojem. Niestety bywały też wpadki jak w Andrychowie czy Szczyrzycu. Dlatego też strata 9-ciu punktów po rundzie jesiennej do lidera Przeboju Wolbrom okazała się za duża, aby myśleć o awansie. Najlepszym strzelcem w zespole Unii z dorobkiem 12 bramek został Łukasz Kazik. Podobnie jak w ubiegłym sezonie, Unia dotarła do Finału Pucharu Polski na szczeblu TOZPN. Zmierzyła się w nim z III-ligowym Okocimskim Brzesko. Mimo wyrównanej gry mecz zakończył się wygraną Piwoszy 3-0.

Młoda Unia.

Po roku przerwy do Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych i Młodszych powrócili młodzi piłkarze Jaskółek. Wśród Juniorów Starszych nasi piłkarze na 16 zespołów zajęli ostatecznie 7. miejsce. ( 30 meczów, 49 punktów, 14-7-9, 55-43). Do drugiego zespołu w tabeli stracili tylko 7 punktów. Młodsi zajęli 8 pozycję z dorobkiem 44 punktów (14-2-14, 53-52). Przez cały sezon oba zespoły spokojnie lokowały się w pierwszej połówce tabeli.
Po raz pierwszy powołano Małopolską Ligę Trampkarzy Starszych i Młodszych. Ligi liczą po 12 zespołów, po 3 zespoły z każdego okręgu. Do rozgrywek przystąpiła Unia Tarnów. Starsi po słabej rundzie jesiennej, znakomicie zagrali na wiosnę, dzięki czemu awansowali na 6. miejsce (35 punktów, bramki: 34 – 28). Lepiej spisywali się przez cały sezon Trampkarze Młodsi. Zajęli 4 miejsce. Od Jaskółek lepsze okazały się tylko trzy zespoły: Hutnik Kraków, Wisła Kraków i Sandecja. Tarnowianie zgromadzili 38 punktów, bramki: 42-21. Młodzi piłkarze z roczników 1991 – 1992 zajęli 5 miejsce w finale Gimnazjady rozegranym w Białymstoku. Należy pogratulować wszystkim zawodnikom oraz trenerom dobrych wyników i życzymy jeszcze lepszych występów w sezonie 2007/08.

fotKlub i kibice.

W obecnym sezonie nastąpiły zmiany w Radzie klubu oraz na stanowisku prezesa. Andrzeja Grzyba zastąpił Stanisław Piwowarski. W zimie zespół wyjechał po raz pierwszy od kilku lat obóz przygotowawczy na Słowację. Odbyła się ciekawa prezentacja piłkarzy Unii w Mościckiej Fundacji Kultury, która zgromadziła sporą liczbę kibiców. Rozpoczęto cykl spotkań ze znanymi ludźmi ze świata sportu- "Sportowy Salon Jaskółki" - pierwszym gościem był Grzegorz Lato, ostatnio do Tarnowa zawitał również Antoni Piechniczek. Nie zawiedli kibice, którzy przychodzili na mecze „Jaskółek” dopingując je i pomagając im wygrywać. Frekwencja na Stadionie Miejskim w Tarnowie była wyższa niż w poprzednim sezonie ( nie wliczając derbów):
Frekwencja jesienią: 2700.(300 widzów na mecz)
Frekwencja wiosną: 2900.(362,5 widzów na mecz)
Frekwencja sezonu: 5600.(329 widzów na mecz)
Kibice wspierali również piłkarzy na meczach wyjazdowych. Szczególnie w Żabnie i Krakowie, gdzie wybrało się ponad 300 osób. W minionym sezonie reaktywowano działalność Stowarzyszenia „Wierni”, które ma na celu pomoc i promocje futbolu w naszym mieście. Zorganizowano pierwszy turniej kibiców Unii Tarnów, który zgromadził ok. 150 zawodników z 16 drużyn.

Nadchodzący sezon.

W sierpniu rozpoczniemy kolejny ważny sezon. Szczególnie ważny, gdyż czeka nas reorganizacja rozgrywek(powstanie: ekstraklasa, 1 liga, 2 liga ( dwie grupy- wschód-zachód), 3 liga ( osiem grup)). Z ustaleń PZPN wynika, że lider 4 ligi, będzie miał możliwość awansu do 2 ligi poprzez wygranie barażu z mistrzem innej grupy 4 ligi. Pozostałe zespoły z czołówki awansują do nowej 3 ligi (świętokrzysko-małopolskiej).

Podsumowanie w formie filmu (YouTube): ->KLIKNIJ

fot. Michał Stańczyk kontakt: michalstanczyk(at)tarnow.net.pl
Komentarze...