Zatrzymanie osób grożących zdetonowaniem ładunku wybuchowego
access_time 2007-07-03 11:06:24
Policjanci KPTC zatrzymali dwóch 18-latków Marcina C i Artura T, mieszkańców Tarnowa , którzy 28.06 br w Tarnowie działając wspólnie i w porozumieniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej , grożąc zdetonowaniem ładunku wybuchowego umieszczonego w jednym z lokali gastronomicznych na tarnowskim Rynku, żądali od właściciela wydania pieniędzy w kwocie 10 000 zł. Będą odpowiadać za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny.
30.06. br godz. 0.00 w Jodłówce Wałki kierujący motocyklem Suzuki 24 letni mieszkaniec tej miejscowości utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. W wyniku wypadku doznał rany szarpanej kolana, złamania ręki, urazu głowy i wstrząśnienia mózgu. Badanie alkotestem wykazało 1 promill alkoholu w wydychanym powietrzu. Motocyklista przebywa w tarnowskim szpitalu.

Policjanci KP Tarnów Zachód zatrzymali 3 osobników w wieku 17 lat, mieszkańców Tarnowa, którzy to w dniu 21 czerwca br w Tarnowie przy ul. Niedomickiej na terenie szkoły podstawowej dokonali uszkodzenia sam. Opel Corsa poprzez pomalowanie farbą w sprayu klapy silnika, zderzaków, tablicy rejestracyjnej i reflektorów powodując straty w kwocie 1300 zł.

30.06 br godz. 23.30 w Klikowej na terenie stadniny koni dwaj NN wówczas sprawcy przewrócili na ziemię 27 latka po czym bez uzasadnionego powodu kopali go po całym ciele w wyniku czego doznał urazu barku i ogólnych potłuczeń. Po zaopatrzeniu medycznym wrócił do miejsca zamieszkania. Tuż po zawiadomieniu policjanci KPTZ zatrzymali sprawców pobicia, dwóch braci w wieku 15 i 18 lat mieszkańców m. Biała.

Informacje z dnia 3.07

W godzinach nocnych w Tarnowie przy ul. Westerplatte na przyblokowym parkingu NN sprawcy po uprzednim zdemontowaniu 2 kierunkowskazów i 2 halogenów z zaparkowanego samochodu m-ki BMW dokonali ich kradzieży. Właściciel pojazdu mieszkaniec Tarnowa poniósł straty w wysokości 1000 zł.

W Zakliczynie na ul. Jagiellońskiej NN sprawcy dostali na teren prywatnej posesji po czym otworzyli nie zamknięte drzwi w sam. Polonez Truck, weszli do środka i korzystając ze znajdujących się w stacyjce kluczyków uruchomili pojazd a następnie dokonali jego kradzieży. Właściciel pojazdu mieszkaniec Pławnej wyliczył straty na kwotę 3000 zł.
Komentarze...